30-03-2023
Nagroda im. Oskara Kolberga
Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” – rusza 48. edycja niezwykłego wyróżnienia dla twórców ludowych.
Nagroda im. Oskara Kolberga to najstarsze i najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie kultury tradycyjnej w Polsce przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgłoszenia kandydatur do 48. edycji nagrody można nadsyłać do 31 marca.
Patronem nagrody ustanowionej w 1974 roku jest Oskar Kolberg – polski etnograf, folklorysta i kompozytor. Co roku nagroda trafia do artystów tworzących w dziedzinach ludowych sztuk plastycznych i rękodzieła, literatury, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca oraz organizatorów przedsięwzięć artystycznych upowszechniających folklor i sztukę ludową, animatorów, naukowców, badaczy, dokumentalistów, którzy – wzorem patrona nagrody – gromadzą i przekazują przyszłym pokoleniom wiedzę o kulturze ludowej.
Wyróżnienie przyznawane jest w siedmiu kategoriach:
• twórcom z dziedziny: sztuki i rękodzieła ludowego, muzyki, tańca, śpiewu oraz budowy instrumentów ludowych;
• mistrzom tradycji,
• pisarzom i poetom ludowym,
• kapelom ludowym,
• zespołom folklorystycznym,
• badaczom, naukowcom, regionalistom, działaczom społeczno-kulturalnym, popularyzatorom,
• nagroda honorowa dla instytucji i organizacji działających na rzecz kultury ludowej.
• mistrzom tradycji,
• pisarzom i poetom ludowym,
• kapelom ludowym,
• zespołom folklorystycznym,
• badaczom, naukowcom, regionalistom, działaczom społeczno-kulturalnym, popularyzatorom,
• nagroda honorowa dla instytucji i organizacji działających na rzecz kultury ludowej.
Wyróżnienia honorowe otrzymują instytucje i organizacje szczególnie zasłużone dla rozwoju oraz popularyzacji polskiej sztuki ludowej i folkloru.
Zgłoszenia kandydatur mogą nadsyłać instytucje kultury i nauki (w tym uczelnie wyższe i instytuty PAN), organy administracji rządowej, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe działające w sferze kultury.
Dokumenty należy przesyłać do 31 marca 2023 roku (decyduje data stempla pocztowego) pocztą tradycyjną na adres:
Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
al. Jana Pawła II 11
al. Jana Pawła II 11
Szczegółowe informacje - regulamin i formularz zgłoszeniowy - pod linkiem:
29-03-2023
Granty PPGR - terminy składania Oświadczeń o użytkowaniu sprzętu
Zgodnie z zasadami programu "Cyfrowa Gmina - Granty PPGR", a także w zgodzie z umową podpisaną między osobami które uzyskały sprzęt komputerowy, a Gminą Międzyrzecz użytkownicy są zobowiązani do składania oświadczeń o użytkowaniu urządzeń przez okres dwóch lat od terminu rozliczenia przez Gminę projektu. Informujemy, iż projekt został rozliczony w dniu 14 marca br. W związku z tym podajemy do informacji terminy, w których zobowiązani są Państwo do składania oświadczeń.
Oświadczenia składają Państwo w następujących terminach:
- 31.08 - 14.09.2023;
- 29.02 - 14.03.2024;
- 02.09 - 16.09.2024;
- 28.02 - 14.03.2025;
przesyłając podpisany skan oświadczenia (oryginał należy zachować na wypadek kontroli) na adres e-mail
Wzór Oświadczenia o użytkowaniu sprzętu publikujemy poniżej:
Oświadczenie można także złożyć osobiście (wówczas składają państwo oryginał) w okienku podawczym przy ul. Rynek 1 (budynek Ratusza Miejskiego)
lub przesyłając pocztą na adres:
Urząd Miejski w Międzyrzeczu
ul. Rynek 1
ul. Rynek 1
66-300 Międzyrzecz
Istnieje także możliwość przesłania oświadczenia podpisanego podpisem kwalifikowanym lub podpisem osobistym (zaawansowany podpis elektroniczny) i przesłania oświadczenia poprzez platformę ePUAP na nr skrzynki: /d2ko9px31c/skrytka
W razie pytań prosimy o kontakt: 95 742 69 84
29-03-2023
Spotkanie informacyjne dot. programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 w Międzyrzeczu
W związku z zatwierdzeniem przez Komisję Europejską programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego organizują wraz z Gminą Międzyrzecz spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków z Unii Europejskiej. Podczas spotkania obecni będą przedstawiciele Zarządu Województwa Lubuskiego, a poprowadzą je pracownicy departamentów funduszowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, zaangażowanych we wdrażanie programu.
Dowiedzą się Państwo w jakich obszarach i terminach planowane są najbliższe konkursy, a także przedstawione zostaną ogólne zasady, które będą obowiązywać w ramach nowego programu regionalnego.
Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w dniu 12 kwietnia, Oddział Dziecięcy na I piętrze
Planowany czas spotkań: godz. 10.00-12.00.
Ramowy program:
- Informacje ogólne o programie, wraz z podziałem alokacji.
- Harmonogram prac dotyczący uruchomienia pierwszych konkursów.
- Założenia dotyczące ogłoszenia pierwszych konkursów w ramach EFRR.
- Założenia dotyczące ogłoszenia pierwszych konkursów w ramach EFS+.
- Podsumowanie spotkania, pytania
Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Swój udział muszą Państwo zgłosić poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY.
29-03-2023
Mistrzowska forma naszych judoków
Hala sportowo-widowiskowa była areną sportowych zmagań 350 młodych adeptów judo. Drużynowo wygrali gospodarze i organizatorzy turnieju, czyli zawodnicy KS Judo Spartakus Międzyrzecz.
Turniej pod nazwą „Lubuski Festiwalu Funny Judo” rozegrany został w ostatnią niedzielę marca w hali sportowo-widowiskowej w Międzyrzeczu. Wystartowało w nim 350 młodych judoków z 19 klubów z trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Organizatorem był Klub Sportowy Judo Spartakus Międzyrzecz, któremu wsparcia udzieliły władze gminny i stacjonująca w Międzyrzeczu 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.
Podczas ceremonii otwarcia zawodników i trenerów przywitali m.in. prezes Spartakusa Wojciech Korzeń i wiceprezes Rafał Miernik, a także przedstawiciele władz miejskich – burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępczyni Agnieszka Śnieg.
Od samego początku na matach dominowali gospodarze, którzy zdobyli wiele medali w poszczególnych kategoriach oraz zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Nagrodą był ogromny puchar, wręczony przez burmistrza R. Lorenza prezesowi klubu W. Korzeniowi. – Gratuluje uczestnikom i zwycięzcom, ale także organizatorom, dzięki którym nasze miasto staje się silnym ośrodkiem japońskiej sztuki walki – komentuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
29-03-2023
Ogłoszenie o przetargu
Wyciąg z ogłoszenia o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości gruntowych.
1. Nieruchomości gruntowej położonej w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/34 o pow. 0,1386 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 325.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 264.227,64 zł, podatek VAT (23%) 60.772,36 zł
Wysokość wadium: 33.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 09 maja 2023 r. o godz. 10:00 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza, parter).
2. Nieruchomości gruntowej położonej w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/35 o pow. 0,1256 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 282.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 229.268,29 zł, podatek VAT (23%) 52.731,71 zł
Wysokość wadium: 29.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 09 maja 2023 r. o godz. 10:30 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza, parter).
3. Nieruchomości gruntowej położonej w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/36 o pow. 0,1295 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 291.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 236.585,37 zł, podatek VAT (23%) 54.414,63 zł
Wysokość wadium: 30.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2023 r. o godz. 10:00 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza, parter).
4. Nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Alfa Kowalskiego w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/48 o pow. 0,1389 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00045797/0, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 291.690,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 237.146,34 zł, podatek VAT (23%) 54.543,66 zł
Wysokość wadium: 30.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2023 r. o godz. 10:45 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza parter).
Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2023 r. o godz. 10:45 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza parter).
5. Nnieruchomości gruntowej położonej przy ul. Alfa Kowalskiego w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/66 o pow. 0,1362 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 328.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 266.666,67 zł, podatek VAT (23%) 61.333,33 zł
Wysokość wadium: 33.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2023 r. o godz. 11:30 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza, parter).
Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2023 r. o godz. 11:30 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza, parter).
6. Nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Alfa Kowalskiego w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/67 o pow. 0,1156 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 271.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 220.325,20 zł, podatek VAT (23%) 50.674,80 zł
Wysokość wadium: 28.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 11 maja 2023 r. o godz. 10:00 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza parter).
7. Nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Alfa Kowalskiego w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/68 o pow. 0,1197 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 293.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 238.211,38 zł, podatek VAT (23%) 54.788,62 zł
Wysokość wadium: 30.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 11 maja 2023 r. o godz. 10:45 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza, parter).
Wadium w podanej wysokości na każdą z działek objętych niniejszym ogłoszeniem osobno należy wpłacić na konto Gminy nr 06 2030 0045 1110 0000 0131 3280 w BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. do dnia 05 maja 2023 r. – liczy się data wpływu na rachunek bankowy (dowody i daty wpłaty sprawdzane będą przed rozpoczęciem przetargu), w tytule przelewu należy podać nr działki, której kupnem jest się zainteresowanym oraz imię i nazwisko osoby przystępującej do przetargu.
Ogłoszenie o drugich przetargach ustnych na sprzedaż ww. nieruchomości, wywieszone zostało w dniu 29 marca 2023 r. na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w budynku Ratusza (ul. Rynek 1 w Międzyrzeczu) oraz zamieszczono je na stronach internetowych Gminy Międzyrzecz: www.bip.miedzyrzecz.
Dodatkowych informacji na temat przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Mieniem Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, tel. 95 742 6947 w godzinach urzędowania, tj. poniedziałek: 9:00 – 17:00, wtorek – piątek od 7:00 – 15:00.
28-03-2023
Podziękowania i kwiaty dla byłych sołtysów
Podczas dzisiejszej sesji burmistrz Remigiusz Lorenz i przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych podziękowali byłym sołtysom za współpracę oraz ich dotychczasową działalność na rzecz sołectw i gminy.
W ostatnich tygodniach w zdecydowanej większości sołectw gminy Międzyrzecz odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. W pięciu z nich – w Bukowcu, Szumiącej, Pieskach, Kursku i Kuligowie – mieszkańcy wybrali nowych sołtysów, którzy w połowie marca spotkali się z władzami gminy. Burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępca Tomasz Markiewicz złożyli im wtedy gratulacje i wręczyli nominacje na najwyższe stanowiska w sołectwach. Dzisiejsza sesja była natomiast okazją do podziękowań dla ich poprzedników, które byłym sołtysom złożyli Remigiusz Lorenz i przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych.
Burmistrz wręczył listy gratulacyjne Honoracie Kawałek z Kuligowa i Edwardowi Sucheckiemu z Piesek. Podziękował im za dotychczasową działalność na rzecz sołectw i gminy. Podkreślał, że owocem ich aktywności i kreatywności były m.in. liczne wydarzenia, które integrowały lokalną społeczność oraz promowały sołectwa nie tylko w gminie, ale także w całym regionie. Życzył im sukcesów i zaznaczał, że liczy na dalszą współpracę oraz ich zaangażowanie w życie społeczne sołectwa i gminy. Do podziękowań przyłączyła się także K. Budych, która wręczyła Honoracie Kawałek i Edwardowi Sucheckiemu bukiety kwiatów.
W ostatnich tygodniach w zdecydowanej większości sołectw gminy Międzyrzecz odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. W pięciu z nich – w Bukowcu, Szumiącej, Pieskach, Kursku i Kuligowie – mieszkańcy wybrali nowych sołtysów, którzy w połowie marca spotkali się z władzami gminy. Burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępca Tomasz Markiewicz złożyli im wtedy gratulacje i wręczyli nominacje na najwyższe stanowiska w sołectwach. Dzisiejsza sesja była natomiast okazją do podziękowań dla ich poprzedników, które byłym sołtysom złożyli Remigiusz Lorenz i przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych.
Burmistrz wręczył listy gratulacyjne Honoracie Kawałek z Kuligowa i Edwardowi Sucheckiemu z Piesek. Podziękował im za dotychczasową działalność na rzecz sołectw i gminy. Podkreślał, że owocem ich aktywności i kreatywności były m.in. liczne wydarzenia, które integrowały lokalną społeczność oraz promowały sołectwa nie tylko w gminie, ale także w całym regionie. Życzył im sukcesów i zaznaczał, że liczy na dalszą współpracę oraz ich zaangażowanie w życie społeczne sołectwa i gminy. Do podziękowań przyłączyła się także K. Budych, która wręczyła Honoracie Kawałek i Edwardowi Sucheckiemu bukiety kwiatów.
28-03-2023
Trenuj z wojskiem
Rozpoczyna się 3 edycja projektu „Trenuj z wojskiem” – tym razem pod hasłem „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”. Uczestniczy w nim m.in. 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania, gdzie szkolenia odbędą się 1 kwietnia i 3 czerwca.
Prowadzone są już zapisy na treningi prowadzone przez wojsko. W programie strzelanie, walka wręcz i wojskowa grochówka. Wszystko bezpłatnie. To kontynuacja otwartego programu szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin. Trzeba się pospieszyć z zapisami, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne. Będą szkolić się z podstaw posługiwania się bronią, walki wręcz, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itd. Szkolenia prowadzić będą najbardziej doświadczeni żołnierze, często weterani misji zagranicznych.
Nowością w tej edycji są weekendy tematyczne. W każdą sobotę szkolenie będą prowadziły inne jednostki z różnych rodzajów sił zbrojnych i specjalności. To urozmaicona forma projektu i co weekend będzie obowiązywał inny motyw przewodni. Wojsko zaprasza najpierw do jednostek wojsk lądowych, a następnie do sił powietrznych, marynarki wojennej, uczelni wojskowych, jednostek artylerii, rozpoznania, aeromobilnych i wielu innych. To okazja do zaprezentowania całego przekroju polskich sił zbrojnych. Projekt będzie prowadzony w całej Polsce.
3. edycja potrwa 16 tygodni – od 1 kwietnia do 22 lipca. Na szkolenie – już od teraz – można się zapisywać w ponad 40 jednostkach w całym kraju. M.in. w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu, gdzie szkolenia odbędą się 1 kwietnia i 3 czerwca.
Wystarczy wejść na strony dowództw i jednostek wojskowych – tam znajdują się punkty kontaktowe. Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo uproszczone – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście).
W szkoleniach mogą wziąć udział obywatele polscy w wieku 15-65 lat. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.
27-03-2023
Dostaliśmy dotację na zakup nowego pojazdu strażackiego!
Burmistrz Remigiusz Lorenz i prezes OSP z Kaławy Andrzej Obst odebrali promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków z Kaławy.
Promesę na zakup nowego samochodu burmistrz i prezes OSP z Kaławy odebrali z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera oraz wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka podczas uroczystości, która odbyła się 25 marca w Lemierzycach koło Słońska. Oprócz strażaków i samorządowców z naszego województwa wzięli w niej udział m.in. eurodeputowani Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński oraz poseł Elżbieta Płonka.
– Nowy pojazd ułatwi strażakom-ochotnikom prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. To będzie kolejny nowy samochód, który trafi w ostatnich latach do naszych strażaków – zaznacza burmistrz, który jest prezesem straży ochotniczych w gminie Międzyrzecz i zasiada w powiatowym prezydium OSP.
Na promesach wypisano szacowaną wartość pojazdów, czyli 950 tys. zł, ale dotacja jest o połowę niższa i pokryje tylko część zakupu samochodu. – Pozostałą część będziemy musieli sfinansować z budżetu gminy. Wystąpię do rady miejskiej o zabezpieczenie brakującej kwoty w budżecie gminy.
fot. OSP Kaława
27-03-2023
Danuta Grabas ponownie rządzi Pniewem
Podczas spotkania wyborczego mieszkańcy wsi Pniewo wybrali nową radę sołecką, a obowiązki sołtysa ponownie powierzyli Danucie Grabas.
Wyborcze spotkanie odbyło się 21 marca w sali wiejskiej w Pniewie. Mieszkańców przywitał zastępca burmistrza Tomasz Markiewicz, który zapoznał ich z zasadami wyborów. Na przewodniczącego zebrania uczestnicy wybrali mieszkającego w tej wsi radnego miejskiego Jana Skoczylasa. Po wysłuchaniu sprawozdania ustępującej ze stanowiska pani sołtys Danuty Grabas, wybrali też komisję skrutacyjną, która przeprowadziła wybory.
Jedyną kandydatką na najwyższe stanowisko w sołectwie była dotychczasowa pani sołtys D. Grabas. Poparło ją 37 z 38 wyborców. W kierowaniu Pniewem pomagać jej będzie pięcioosobowa rada, do której wybrani zostali Przemysław Kozłowski, Bartosz Kocemba, Mirosława Figiel, Paweł Kozielski i Michał Walkowski.
Jak podkreśla T. Markiewicz, sołtysi rady sołeckie odgrywają ogromną rolę w życiu wsi. Organizują rozmaite imprezy i akcje, są także pośrednikami między mieszkańcami sołectwa i władzami gminy.
27-03-2023
Informacja o sesji Rady Miejskiej
Informujemy, że we wtorek, 28 marca, o godz. 8.00 8.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu odbędzie się LXV sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu.
Porządek obrad:
- Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
- Porządek obrad.
- Informacja Komendanta Komendy Powiatowej Policji o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy Międzyrzecz w 2022 roku.
- Informacja Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej o stanie bezpieczeństwa oraz ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy Międzyrzecz w 2022 roku.
- Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych i ustalenie jej przebiegu (projekt nr 1).
- Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta i gminy Międzyrzecz na rok 2023 (projekt nr 2).
- Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżawy nieruchomości gruntowych na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tych umów (projekt nr 3).
- Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zarządzenia wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej (projekt nr 4).
- Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o zmianę granic administracyjnych miasta Międzyrzecz (projekt nr 5).
- Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2023 (projekt nr 6).
- Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyrzecz na lata 2023 – 2056 (projekt nr 7).
- Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023 (projekt nr 8).
- Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w 2023 roku w Gminie Międzyrzecz” (projekt nr 9).
- Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Burmistrza Międzyrzecza i Kierownika Zakładu Gospodarki Lokalowej w Międzyrzeczu (projekt nr 10).
- Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
- Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
- Interpelacje i zapytania na piśmie.
- Wnioski dotyczące organizacji pracy Rady i informacje.
- Zamknięcie obrad sesji.
Przewodnicząc Rady Miejskiej w Międzyrzeczu Katarzyna Budych
Gmina 













