Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Utworzenie ekościeżki edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu

31-08-2023

Nowa ścieżka edukacyjna przy SP 3

Ilustracja do informacji: Nowa ścieżka edukacyjna przy SP 3
W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W tym roku na dzieci z SP3 czeka miły prezent - pachnąca nowością piękna ekościeżka edukacyjna.
 
 
- Dzięki zainstalowanym urządzeniom i grom, dzieci będą mogły poznać bogactwo natury, a także zdobyć informację nt. zmian klimatu i wpływu człowieka na atmosferę. Wierzymy, że ta nowa infrastruktura da możliwość do przeprowadzenia wielu ciekawych lekcji z biologii i przyrody, a także pozwoli w ciekawy sposób spędzić czas przerwy międzylekcyjnej - informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Wartość inwestycji to 53505,00 zł. Inwestycja została sfinansowana dzięki dotacji udzielonej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w kwocie 26127,00 zł. Pozostała kwota została wyłożona z budżetu Gminy Międzyrzecz.
 
   
20-07-2023

Przy „trójce” powstanie ścieżka edukacyjna

Ilustracja do informacji: Przy „trójce” powstanie ścieżka edukacyjna
Gmina dostała ponad 26 tys. zł na utworzenie promującej ochronę środowiska ekościeżki przy Szkole Podstawowej nr 3.
 
Dotację w wysokości 26 tys. 127 zł. przyznał gminie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Gwarancją otrzymania tych pieniędzy jest umowa podpisana przez burmistrza Remigiusza Lorenza – przy kontrasygnacie skarbnika gminy Kamili Anioł-Szymańskiej - i prezesa WFOŚiGW Mariusza Herbuta.
 
- Podobną kwotę wyłożymy z budżetu gminy. Dzięki tym pieniądzom przy Szkole Podstawowej nr 3 postanie edukacyjna ekościeżka o długości 35 metrów z pięcioma urządzeniami, w tym czterema grami edukacyjnymi i jedną tablicą. Ścieżka ma promować wśród dzieci zasady ochrony środowiska, a w szczególności czystego powietrza  – dodaje R. Lorenz.
 
Ścieżka ma powstać między wejściem do szkoły od strony ul. Wojska Polskiego i wybudowanym w ub.r. torem i zeskokiem do skoku w dal. 
 
 

Utworzenie ekościeżki edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze
 
21-07-2023

Utworzenie ekościeżki edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu

Podstawowe informacje o projekcie

Utworzenie ekościeżki edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu
 
Wartość inwestycji: 53505,00 zł
Wysokość dofinasowania ze środków WFOŚiGW w Zielonej Górze: 26127,00 zł
 
Krótki opis zadania:
W ramach inwestycji powstanie ścieżka edukacyjna o tematyce związanej z ekologią i środowiskiem natrualnym. Dzięki wybranym urządzeniom i grom zostaną poruszone tematy bioróżnorodności oraz ochrony powietrza. Ścieżka będzie się składać z 5 urządzeń:
  • Gra edukacyjna – Labirynt Natury „Znajdź mój dom”, 
  • Gra edukacyjna – pamięciówka „Kalejdoskop przyrody”,
  • Gra edukacyjna – sprawność ekolog,
  • Gra edukacyjna – Światowid,
  • Tablica edukacyjna – zanieczyszczenia atmosfery.