Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Dodatek węglowy

19-08-2022

Informacja w sprawie dodatku węglowego!

Ilustracja do informacji: Informacja w sprawie dodatku węglowego!
Informujemy, że od piątku, 19 sierpnia 2022 r., wnioski o przyznanie dodatku węglowego są przyjmowane tylko w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, który ma swoją siedzibę w budynku przy ul. Wojska Polskiego 13b, 66-300 Międzyrzecz, w godzinach pracy placówki, czyli od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00.
 
Wypełnione wnioski można także przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem profilu zaufanego ePUAP: /ops-miedzyrzecz/skrytka. Wnioski o dodatek węglowy, zatwierdzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym, można składać również za pośrednictwem skrzynki e-mail: e-mail.
 
Wniosek można pobrać ze strony:
oraz osobiście w OPS i  w biurze podawczym w holu Urzędu Miejskiego przy u. Rynek 1.
18-08-2022

Dodatek węglowy, wzór wniosku i aktualne informacje

Ilustracja do informacji: Dodatek węglowy, wzór wniosku i aktualne informacje
 
Od 17 sierpnia 2022 roku można składać wnioski o dodatek węglowy.
 
 
 
 
Wnioski o dodatek węglowy można pobrać w siedzibie OPS lub w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu. 
 
Oficjalny wniosek można pobrać ze strony: https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/1712
 
17 sierpnia br wchodzą w życie przepisy nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą już przystąpić do wnioskowania w swojej gminie o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla.
 
Mieszkańców Gminy Międzyrzecz zapraszamy do składania wniosków w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, ul. Wojska Polskiego 13b, 66-300 Międzyrzecz lub za pośrednictwem profilu zaufanego ePUAP: /ops-miedzyrzecz/skrytka.
 
Wnioski o dodatek węglowy zatwierdzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym, można składać również za pośrednictwem skrzynki e-mail: e-mail.
 
Dodatek przysługiwał będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.
 
W zaproponowanym rozwiązaniu nie ma kryteriów dochodowych, a dodatek będzie przysługiwał również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel.  Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
 
Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać do 30 listopada 2022 r.