Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

30-06-2022

Punkt Informacji Turystycznej już działa

Ilustracja do informacji: Punkt Informacji Turystycznej już działa
W biurze PTTK otwarto sezonowy Punkt Informacji Turystycznej. Mieszkańcy i nasi goście mogą tam uzyskać informacje o największych atrakcjach Ziemi Międzyrzeckiej oraz zakupić rozmaite gadżety – od kubków po pocztówki i magnesy.

Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w biurze Oddziału Ziemi Międzyrzeckiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które mieści się w kamienicy na rogu rynku i ul. Lipowej (w pobliżu fontanny). Podobnie jak w poprzednich latach, otwarty został dzięki finansowemu wsparciu gminy.

- Działamy przez siedem dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli włącznie, w godzinach od 9.00 do 17.00.  Zapraszamy i turystów i mieszkańców - zaprasza Mateusz Mikołajczak z PTTK.
 
Turyści mogą tam uzyskać informacje na temat największych atrakcji Ziemi Międzyrzeckiej. – Największym zainteresowaniem cieszą się bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i muzeum fortyfikacji w Pniewie, zamek w Międzyrzeczu, spływy kajakowe, a w ostatnich latach prawdziwą furorę robi kolejka ogrodowa w Nietoperku – informuje M. Mikołajczak.
 
Dużym zainteresowaniem turystów i mieszkańców cieszą się materiały promocyjne. Np. kubki z herbem miasta, magnesy, widokówki i mapy. - Punkt będzie czynny do 18 września – dodaje M. Mikołajczak.
21-07-2021

Międzyrzecz przyciąga turystów

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz przyciąga turystów
W biurze PTTK otwarto Punkt Informacji Turystycznej, który finansowany jest z budżetu gminy. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promujące Ziemię Międzyrzecką oraz uzyskać informacje o jej największych atrakcjach turystycznych.
 
 
 
Punkt Informacji Turystycznej otwarto w biurze międzyrzeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które mieści się w kamienicy nr 9 przy skrzyżowaniu Rynku z ul. Lipową – niedaleko uruchomionej ostatnio fontanny. Czynne jest od godz. 9.00 do 17.00 przez okrągły tydzień od poniedziałku do niedzieli włącznie. Prowadzą go działacze PTTK. – Podobnie jak w poprzednich latach, mogliśmy go otworzyć dzięki dotacji z Urzędu Gminy – zaznacza prezes PTTK Przemysław Mikołajczak.
Punkt będzie czynny do 24 września. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promocyjne gminy – np. kubki i magnesy - oraz mapy i foldery z trasami turystycznymi i lokalnymi atrakcjami. Część z nich działaczom PTTK przekazał Urząd Miejski.  
- Ruch turystyczny jest w tym sezonie większy, niż przed rokiem. Naszym gościom polecamy przede wszystkim bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To absolutny przebój turystyczny nie tylko gminy, ale i całego regionu – mówi Martyna Osadnik, którą zastaliśmy w poniedziałkowe popołudnie w Punkcie Informacji Turystycznej. – Turystycznych atrakcji jest u nas oczywiście znacznie więcej. Turystom polecamy między innymi kąpielisko nad jeziorem Głębokie, kolejkę ogrodową w Nietoperku oraz muzeum i średniowieczny zamek w Międzyrzeczu.
Jak podkreśla P. Mikołaczak, coraz większą popularnością cieszy się tzw. aktywna turystyka. Przede wszystkim rowerowa i kajakowa. – Turyści dopytują o trasy rowerowe,  wypożyczalnie sprzętu pływającego, przystanie kajakowe i pobliskie atrakcje – wylicza.
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że turystyka jest jedną z gałęzi lokalnej gospodarki. – Ze względu na pandemię koronawirusa, ostatnie miesiące były trudne. Obecnie widać znaczne ożywienie ruchu turystycznego w naszej gminie  – mówi samorządowiec.
Na zdjęciu:
Razem z Martyną Osadnik zapraszamy naszych gości do Punktu Informacji Turystycznej. 
02-07-2020

Biuro Informacji Turystycznej już działa

Ilustracja do informacji: Biuro Informacji Turystycznej już działa
Szukasz informacji, lub materiałów promujących walory turystyczno-rekreacyjne naszej gminy?  Zapraszamy do Biura Informacji Turystycznej, które otwarto dziś w kamienicy przy Rynku.

Gmina Międzyrzecz kusi turystów licznymi atrakcjami; od  średniowiecznego zamku i poniemieckich bunkrów w Pniewie, po kąpielisko nad jez. Głębokie oraz spływy kajakowe Obrą, Paklicą i Strugą Jeziorną. Szczegółowe informacje na ich temat mieszkańcy i turyści mogą uzyskać w Biurze Informacji Turystycznej, które otwarto dziś, 1 lipca, w siedzibie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy ul. Rynek 9 (przy skrzyżowaniu Rynku z ul. Lipową – zaledwie kilkadziesiąt metrów od ratusza). Dowiedzą się tam m.in., jak dojechać w wybrane miejsce, gdzie zaparkować samochód i ile kosztują bilety.

- Największym przebojem jest bez wątpienia podziemna trasa turystyczna w bunkrach Międzyrzeckiego Rejony Umocnionego, czyli Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Polecamy również inne atrakcje. Z międzyrzeckim zamkiem i kąpieliskiem nad jeziorem Głębokie na czele – informuje Martyna Osadnik z BIT.

Biuro jest czynne przez okrągły tydzień, od poniedziałku do niedzieli włącznie, od godz. 9.00 do 17.00. Będzie otwarte do 20 września. Zainteresowani mogą w nim nabyć materiały promujące atrakcje miasta i gminy – m.in. mapy, pocztówki i magnesy. Część jest darmowa, gdyż wydane zostały przez władze miasta z myślą o turystach wypoczywających w naszej malowniczej gminie. Za kilka dni ich asortyment powiększy się o kolejne gadżety promocyjne. 
 
Ze względu na epidemię koronawirusa, w biurze musimy mieć założone maseczki.
 
- Życzymy wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
16-07-2019

Turystyczny Międzyrzecz: Schodzimy do podziemi

Ilustracja do informacji: Turystyczny Międzyrzecz: Schodzimy do podziemi
Bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego są jedną z największych atrakcji nie tylko gminy, ale także całego regionu. To nasz turystyczny przebój i jedna z wizytówek gminy.
 
Bunkry MRU wybudowane zostały w latach 30. minionego wieku. Miały bronić wschodniej granicy Trzeciej Rzeszy przed atakiem ze strony Polski, obecnie są turystycznym przebojem gminy Międzyrzecz. Przyciągają turystów i miłośników fortyfikacji z całej Europy. A także nietoperze, które zimują w komorach i korytarzach o łącznej długości około 32 km.
 
Żelbetowe schrony z pancernymi kopulami oraz łączący je labirynt podziemnych korytarzy działają na wyobraźnię oraz przyciągają miłośników fortyfikacji i turystów z całego świata. Międzyrzeckie bunkry to turystyczny przebój gminy i całego regionu. Ich międzyrzecki odcinek zwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie.
 
 
Turystycznym sercem umocnień jest Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie koło Międzyrzecza. Historię tego miejsca poznamy w sali wystawowej, obok której znajduje się także ekspozycja sprzętu bojowego z okresu drugiej wojny światowej.
 
Program wycieczek przewiduje zwiedzanie potężnego schronu 717 oraz znajdujących się pod nim magazynów i koszar. Korytarzem o długości około 800 m. dojdziemy stamtąd do podziemnego dworca kolejowego, który był jednym z ogniw komunikacyjnych systemu. Takich wycieczek się nie zapomina. Polecamy i zapraszamy do Pniewa.
 
Pniewo znajduje się około 12 km. na południe od Międzyrzecza. Dojedziemy tam dawną drogą krajową nr 3 (w miejscowości Kaława trzeba skręcić w lokalną drogę do Wysokiej i Boryszyna). W okresie wakacji kasa muzeum czynna jest od poniedziałku do  piątku od godz.  9.00 do 17.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 17.00. Szczegółowe informacje pod nr tel. 95 741 99 99, lub 509 868 965.
01-07-2019

Turystyczny Międzyrzecz: Otwarto Punkt Informacji Turystycznej

Ilustracja do informacji: Turystyczny Międzyrzecz: Otwarto Punkt Informacji Turystycznej
W biurze międzyrzeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego otwarto wakacyjny Punkt Informacji Turystycznej.
 
Placówka powstała z myślą o turystach, którzy coraz liczniej odwiedzają Międzyrzecz. Finansują ją  władze gminy. – Będzie działać przez całe wakacje. Turyści uzyskają tam informacje o atrakcjach miasta i gminy. Pomysł doskonale się sprawdził w poprzednich latach. Punkt cieszył się ogromnym zainteresowaniem turystów - zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Burmistrz podkreśla znakomitą lokalizację punktu informacji. Mieści się w biurze oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej przy Rynku 9. To historyczne i turystyczne serce miasta.
 
Punkt czynny jest przez okrągły tydzień od poniedziałku do niedzieli od godz. 9.00 do 17.00 (tel. 604 221 825). Prowadzą go miłośnicy turystyki kwalifikowanej, którzy znają Ziemię Międzyrzecką jak własną kieszeń. Co polecają gościom?
 
– Przede wszystkim wypoczynek nad jeziorem Głębokie i zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To nasze turystyczne przeboje  – odpowiada Martyna Osadnik.
 
Prezes Oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej  Przemysław Mikołajczak zaznacza, że nasze miasto i gmina urzekają letników licznymi atrakcjami. Wymienia średniowieczny zamek i muzeum, zabytkowe kościoły, spływy kajakowe Obrą i Paklicą, trasy piesze i rowerowe.
 
– Tych atrakcji jest coraz więcej. Jedną z ostatnich jest na przykład robiąca furorę kolejka ogrodowa Jerzego Jóźwiaka w Nietoperku – dodaje.
 
W punkcie można też kupić rozmaite mapy, przewodniki turystyczne i pamiątki.  
07-06-2019

Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu
„Nietoperz”, „Gacek” i "Pszczoła” to nazwy kilku z dziewięciu pociągów, które przyjadą 23 czerwca do Międzyrzecza na VI Paradę Lokomotyw. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie odbywający się w tym samym czasie Międzyrzecki Festiwal Smaków Świata.
 
Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na międzyrzeckim dworcu kolejowym przy placu Dworcowym. O godz. 10.03 zamelduje się tam pierwszy pociąg – „Farmer” z parowozem z Wolsztyna. Potem zameldują się tam kolejne składy: „Pojezierze”, „Obra”, „Pszczoła”, „Nocek”, „Drwal”, „Wojak”, „Gacek”, „Wiórek” i „Nietoperz”. Trzy z nich ciągnąć będą zabytkowe parowozy SM30 i TKh.
 
 
Mieszkańcy będą mogli pojechać nimi m.in. do Pszczewa i Wierzbna, Skwierzyny, Wierzbna, Sulęcina, a także do Nietoperka, gdzie miłośnicy kolejnictwa będą mogli przetestować znaną w regionie kolejkę ogrodową Jerzego Jóźwiaka.
 
Na godz. 14.00 zaplanowano paradę lokomotyw. Impreza zakończy się o godz. 18.00.
 
W poprzednich latach na międzyrzecką paradę przyjechało wielu turystów i miłośników kolejnictwa z Polski i zagranicy. – To wspaniała promocja naszego miasta i okolic – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Festiwal smaków
 
Uczestnicy nie muszą się martwić o prowiant, gdyż w sobotę i niedzielę na plac przed dworcem będzie areną Międzyrzeckiego Festiwalu Smaków Świata, który rozpocznie się już w sobotę, 22 czerwca.
 
Organizatorzy zapewniają, że festiwal będzie prawdziwą ucztą dla podniebienia. Do Międzyrzecza przyjadą food trucki z kulinarnymi specjałami z różnych stron świata.
 
Bilety na Paradę Lokomotyw
 
Organizatorzy parady zaznaczają, że ilość miejsc i biletów na pociągi jest ograniczona. Dlatego radzą zainteresowanym, żeby bilety rezerwować i kupować drogą internetową. Jak to zrobić? To bardzo proste! Formularze rezerwacji znajdziemy na stronie; www.TurKol.pl.

- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej.
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Wpłaty gotówkowe nie będą przyjmowane! Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę.
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach.
- Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów będzie możliwy tylko na podstawie opłaconych rezerwacji potwierdzonych wystawioną fakturą.

W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z infolinią TurKol.pl 603 366 366.
 
Ceny biletów
ko.
Bilety: 2 klasa
Norm.
Ulg.*
do lat4**
MR/MRD
POJEZIERZE Poznań-Międzyrzecz i powr.
79,00zł
59,00zł
0,00zł
Ol49
FARMER Wolsztyn-Międzyrzecz i powr.
59,00zł
49,00zł
0,00zł
SM30
NIETOPERZ Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
Ol49
WIÓREK Międzyrzecz-Skwierzyna i powr.
49,00zł
39,00zł
0,00zł
MR/MRD
WOJAK Międzyrzecz-Sulęcin i powr.
59,00zł
49,00zł
0,00zł
SM30
GACEK Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
SM30
NOCEK Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
Ol49
PSZCZOŁA Międzyrz.-Wierzbno i powr. (1kl)
59,00zł
49,00zł
0,00zł
 
Organizatorami wydarzenia są:  Stowarzyszenie Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl; Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl, Urząd Miejski w Międzyrzeczu i Międzyrzecki Ośrodek Kultury.
 
Zapraszamy i życzymy miłej zabawy
 
Fot. TurKol
06-11-2015

Usługi turystyczne

HOTELE I USŁUGI HOTELARSKIE
HOTELS / HOTELS UND HOTELDIENSTLEISTUNGEN 
 
HM s.c. (Hotel Kęszyca Leśna)
Kęszyca Leśna 57, 66-300 Międzyrzecz                         
tel. 95 741 82 01kom. 502 636 844
www.hotelkeszycalesna.pl 
 
Motel – Restauracja „JUMAR”
ul. Waszkiewicza 69, 66-300 Międzyrzecz                      
tel. 95 741 10 92
www.moteljumar.pl 
 
Restauracja i Hotel „Tequila”
ul. Stoczniowców Gdańskich 1970 1,
66-300 Międzyrzecz        
tel. 95 741 20 31, kom. 510 100 888
www.hoteltequila.pl 
 
Hotel-Restauracja NEO
ul. Jacka Malczewskiego 2,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 22 02
www.neo-petrol.pl  
 
USŁUGI NOCLEGOWE
LODGING BASE SERVICES/ÜBERNACHTUNGEN
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Głębokie”
Głębokie 1,
66-300 Międzyrzecz                                           
tel. 95  741 20 33
www.mosiw.pl 
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Głębokie 4”
Głębokie 4,
66-300 Międzyrzecz                                               
tel. 95 741 14 76, kom. 693 045 551
www.glebokie4.pl  
 
Ośrodek Wczasowy „Archimedes Tourist sp. z o.o.”
Głębokie 3,
66-300 Międzyrzecz                                           
tel. 95 741 19 14, kom. 606 786 739
www.archimedes-tourist.com 
 
Pokoje gościnne Tadeusz Drożdżyński
Bobowicko, ul. Akacjowa 13, 
66-300 Międzyrzecz                                                    
tel. 95 741 32 29, kom. 601 752 946 
 
Usługi noclegowe
Bobowicko, ul. Międzyrzecka 3, 
66-300 Międzyrzecz                                                 
tel. 95 741 32 50  
 
Halina Prockl                                                                                   
Wysoka 35,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 37 53, kom. 509 710 349  
www.nocleginadjeziorem.rikos.pl 
 
Pensjonat pod Strzechą
Głębokie,
66-300 Międzyrzecz
kom. 601 576 593
www.hotelduet.pl 
 
Pokoje gościnne Halina Rusiecka
Bobowicko, ul. Akacjowa 23,
66-300 Międzyrzecz                                                   
tel. 95 741 35 10, kom. 729 534 625 
 
Schronisko Młodzieżowe przy
Internacie SpecjalnegoOśrodka Szkolno-Wychowawczego
(czynne w okresie wakacji)                                   
ul. Pamiątkowa 17,
66-300 Międzyrzecz  
tel. 95 741 24 59,  95 741 27 82, kom. 504 224 818 
 
Pokoje gościnne
Kursko 51
66-300 Międzyrzecz
tel. 798 891 255 
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Nad Obrą”
ul. Leśna 10,
66-300 Międzyrzecz                                          
kom. 696 438 127
www.obra.pl 
 
Internat przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP
ul. Piastowska 18,
66-300 Międzyrzecz                                
tel. 95 741 10 80 
 
Dworek Kaława
Kaława 68 a,
66-300 Międzyrzecz                                     
tel. 95 742 24 57, kom. 515 233 447
www.szlachtycz.pl 
 
Tadeusz Górgurewicz
Wynajem pokoi
Zamostowo 36,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 37 00, kom. 785 982 828 
 
Ośrodek Agroturystyczny Gorzyca                                               
Gorzyca 31,
66-300 Międzyrzecz                                                              
tel. 95 742 22 56, kom. 601 576 593
www.hotelduet.com        
 
AGROTURYSTYKA
AGRICULTURAL TOURIST ECONOMY/AGROTOURISK 
 
Tadeusz Górgurewicz
Nietoperek 19,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 37 00
kom. 785 982 828 
 
Małgorzata i Wincenty Bieleccy
„Złota Podkowa”
Wysoka 13,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 13 87 
 
Gościniec na Półwyspie
Wysoka 45,
66-300 Międzyrzecz                                                   
tel. 95 741 36 63, kom. 506 176 466
www.gosciniecwysoka.pl    
 
Gospodarstwo agroturystyczne
Alina i Ryszard Ignatowicz
Zamostowo 1,
66-300 Międzyrzecz                                           
tel. 95 741 97 93, kom. 601 749 606
www.zamostowo.pl 
 
Wiesława Dudek „DUDUŚ”
Nietoperek 17,
66-300 Międzyrzecz                                         
tel. 95 741 13 99 
 
Elżbieta i Jerzy Grzelak
Szumiąca 21,
66-300 Międzyrzecz                                                                              
tel. 95 741 38 14 
 
Gospodarstwo Agroturystyczne „MAYA”
Gorzyca 2a,
66-300 Międzyrzecz                                                   
tel. 95 741 23 91
www.firmamaya.pl 
 
Ryszard Siwek „Różany Dworek”
Zamostowo 34,
66-300 Międzyrzecz                                           
kom. 728 991 442, 795 454 819
www.rozanydworek.info 
 
Ryszard Rzewuski
Wysoka 49,
66-300 Międzyrzecz                                                   
tel. 95 741 13 25 
 
Wacław Leśkiewicz
Kursko 17,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 59 45, 669 274 805 
 
Anna Müller „Na wiatraku”                                                            
Żółwin 18,
66-300 Międzyrzecz                                                       
kom. 530 999 105, 885 123 186
 
Mirosława Kulaczyk
Wysoka 60,
66-300 Międzyrzecz                                                  
tel. 95 741 13 37 
 
Agroturystyka Urszula Retkiewicz
Nietoperek 47
66-300 Międzyrzecz
tel. 603 564 212  
 
Anna Bednarska (eko-agroturystyka)
Marianowo 32,
66-300 Międzyrzecz                                                                        
tel. 95 741 99 17  
 
Agroturystyczne Pokoje Gościnne
"Kurska Dolina"
Kursko 77
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 98 80, 605 665 719, 607 885 783
 
Pokoje gościnne
Żółwin 9 a
66-300 Międzyrzecz
tel. 790 252 997
e-mai: bleja73@interia pl
 
 
PRZYZAGRODOWE POLE BIWAKOWE, KEMPINGOWE
CAMPSITE BY THE FENCE/PRIVATE ZELT – und CAMPINGPLÄTZE  
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Głębokie”
Głębokie 1,
66-300 Międzyrzecz                                                       
tel. 95 741 20 33
www.mosiw.pl 
 
Tadeusz Górgurewicz
Pole kempingowe „Nietoperz”
Zamostowo 36,
66-300 Międzyrzecz
tel. 785 982 828 
 
Gospodarstwo Agroturystyczne „MAYA”
Gorzyca 2a,
66-300 Międzyrzecz                                                  
tel. 95 741 23 91
www.firmamaya.pl 
 
Przyzagrodowe pole biwakowe
Janusz Maślak                     
Gorzyca 7,
66-300 Międzyrzecz      
kom. 603 138  939
www.obrabiwak.pl 
 
Pole biwakowe NAD OBRĄ
Święty Wojciech 18/3,
66-300 Międzyrzecz
kom. 512 712 524 
 
MIEJSCE LEŚNE DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP MŁODZIEŻY
Nadleśnictwo Międzyrzecz
ul. Poznańska 68,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 23 66  
 
USŁUGI TURYSTYCZNE
TOURIST SERVICES/TOURISTIK DIENSTELEISTUNGEN 
 
Oddział PTTK „Ziemi Międzyrzeckiej” 
ul. Rynek 9,
66-300 Międzyrzecz                                                 
kom. 604 221 825
www.miedzyrzecz.pttk.pl 
 
Agencja Usługowa Stanisław Cap
(spływy kajakowe)
Święty Wojciech 52,
66-300 Międzyrzecz                                     
kom. 696 438 127
www.obra.pl                 
 
Spływy kajakowe
kom. 889 391 460, 660 200 318       
www.kajakiobra.pl                                                              
 
Stajnia przy Zespole Szkół
Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku
ul. Międzyrzecka 7a,
66-300 Międzyrzecz                                             
tel. 95 741 32 18 
 
Biuro Usług Turystycznych Jacek Czopor
ul. Chopina 16,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 76 31
kom. 506 135 041
www.czoporholiday.pl 
 
Jazda konna,
Hipoterapia"Stajnia Kuźnik"
Kuźnik 1 a, 66-300 Międzyrzecz                                                       
tel. 667 655 915, 661 554 967  
 
GASTRONOMIA 
FOOD&DRINK/GASTRONOMIE  
 
Ha-Noi
ul. Młyńska 14,
66-300 Międzyrzecz                                             
tel. 95 741 11 97  
 
„Feniks” Pizza z pieca
ul. Chopina 1,
66-300 Międzyrzecz                                                                                    
tel. 95 741 76 60
www.feniks-miedzyrzecz.pl 
 
Pub Magnolia (planty koło Ratusza)
ul. Wesoła 18
kom. 507 103 278 
 
Piwiarnia Warka
ul. Stoczniowców Gdańskich 1970 1,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 20 31 
 
Pizzeria „Caruso”
os. Centrum 2,
66-300 Międzyrzecz                                             
tel. 95 742 06 86
www.pizzeriacaruso.pl 
 
Stopklatka
ul. Konstytucji 3 Maja 30,
66-300 Międzyrzecz
 
Restauracja Pizzeria Milenium
ul. Świerczewskiego 28,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 16 30
www.pizza-milenium.pl 
 
Klubokawiarnia Czysta Cafe
ul. 30 Stycznia 47,
66-300 Międzyrzecz
kom. 791 981 661, 665 022 610  
 
Stambuł Kebap
ul. 30 Stycznia 36,
66-300 Międzyrzecz
kom. 511 923 995 
 
Pizzeria „Mafia”
ul. Księdza Skargi 6,
66-300 Międzyrzecz                                   
tel. 95 741 25 81, 95 741 15 15
www.mafia.zgora.pl  
 
Grill-Bar Zorbas
ul. Garncarska (przy targowisku),
66-300 Międzyrzecz
tel. 532 071 240                                                                         
 
Pierogarnia
os. Centrum 4,
66-300 Międzyrzecz  
 
RESTAURACJE/RESTAURANTS 
 
„Feniks”
ul. Chopina 1,
66-300 Międzyrzecz                                            
tel. 95 741 76 60
www.feniks-miedzyrzecz.pl 
 
„Tequila”,
ul. Stoczniowców Gdańskich 1970 1,
66-300 Międzyrzecz                                                                        
tel. 95 741 20 31
www.hoteltequila.pl 
 
HM s.c. (Hotel Kęszyca Leśna)
Kęszyca Leśna 57,
66-300 Międzyrzecz                                     
tel. 95 741 82 01
www.hotelkeszycalesna.pl 
 
„Piastowska”
ul. Młyńska 3,
66-300 Międzyrzecz                                              
tel. 95 741 23 65 
 
Dworek Kaława
Kaława 68 a,
66-300 Międzyrzecz                                           
tel. 95 742 24 57
kom. 515 233 447
www.szlachtycz.pl    
 
Hotel-Restauracja „Jumar”,
ul.  Waszkiewicza 69,
66-300 Międzyrzecz                                 
tel. 95 741 10 92
www.moteljumar.pl  
 
Hotel-Restauracja NEO
ul. Jacka Malczewskiego 2,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 22 08
www.neo-petrol.pl  
 
STACJE BENZYNOWE
PETROL STATION/TANKSTELLEN 
 
PPHU „Jumar” Sp. z o.o. - czynne 24 h
ul. Waszkiewicza 69,
66-300 Międzyrzecz                                        
tel. 95 741 10 92 
 
PKN Orlen - czynne 24 h
ul. Pamiątkowa 2,
66-300 Międzyrzecz                                        
tel. 95 742 95 30 
 
NEO - czynne 24 h
ul. Jacka Malczewskiego 2,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 717 07 27 
 
Petrotrans Polska Sp. z o.o. – czynne 24 h
ul. Rokitniańska 5,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 720 98 60 
 
Lotos Optima
ul. 30 Stycznia 58 a,
66-300 Międzyrzecz
kom. 506 632 989 
 
KOMUNIKACJA
Communication/Kommunikation 
 
Dworzec PKP
Plac Powstańców Wlkp. 1,
66-300 Międzyrzecz                            
 
Dworzec PKS (siedziba placówki ul. Pamiątkowa 6)
Plac Powstańców Wlkp. 1, 66-300 Międzyrzecz                           
tel. 95 741 22 76 
 
TAXI – przy PKP i PKS
Plac Powstańców Wlkp.1,
66-300 Międzyrzecz                            
tel. 95 741 10 22 
 
BANKI, BANKOMATY
BANKS AND CASHPOINTS/BANKEN UND BANKAUTOMATEN 
 
Bank PEKAO S.A. O/Międzyrzecz
ul. Poznańska 1,
66-300 Międzyrzecz                                         
bankomaty: w siedzibie oddziału i przy ul. Waszkiewicza1
tel. 95 741 23 43    
 
PKO BP S.A. O/Międzyrzecz
os. Centrum 1,
66-300 Międzyrzecz                                             
bankomat w siedzibie banku oraz przy ul. Garncarskiej
tel. 95 741 27 07
klientów obsługuje także Agencja PKO BP S.A.,
ul. Garncarska 
 
Bank Zachodni WBK S.A. O/Międzyrzecz
os. Centrum 4,
66-300 Międzyrzecz                                              
bankomat przy siedzibie oddziału i w Intermarche
tel. 95 742 91 50 
 
BGŻ S.A. O/Międzyrzecz
ul. Rynek 7,
66-300 Międzyrzecz                                                   
bankomaty w siedzibie oddziału oraz przy ul. Poznańskiej 109 (Obrzyce)
tel. 95 741 23 03 
 
Credit Agricole
ul. 30 Stycznia 10,
66-300 Międzyrzecz                                                        
tel. 801 331 111 
 
GBS
ul. Waszkiewicza 24,
66-300 Międzyrzecz                                  
bankomat przy siedzibie banku
tel. 95 742 80 10  
 
Santander Consumer Bank Oddział Partnerski
os. Centrum 15,
66-300 Międzyrzecz
infolinia 713 582 200 
 
Eurobank partner Oddział Międzyrzecz
ul. Waszkiewicza 12,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 12 00 
 
Partner Banku BPH S.A.
ul. Świerczewskiego  3,
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 725 96 92 
 
Placówka Partnerska Alior Bank S.A.
ul. Świerczewskiego 14,
66-300 Międzyrzecz
tel./fax 95 743 56 16 
 
Bankomat Euronet – Supermarket „Tesco”
ul. Konstytucji 3 Maja 2,
66-300 Międzyrzecz 
 
Bankomat Euronet – Market „Biedronka”
ul. Wojska Polskiego 3,
66-300 Międzyrzecz 
 
Bankomat Planet Cash – Market „Biedronka”
ul. 30 Stycznia 58a,
66-300 Międzyrzecz   
 
ZNAKOWANE SZLAKI TURYSTYCZNE
MARKET TOURIST TRAILS/MARKIERTE TOURISTENWEGE 
 
PIESZE
Hike trails /Wanderwege      
 
żółty/Gelbe Route:
- … - Zamostowo – Kęszyca Leśna – Pniewo - … (23,1 km)   
 
zielony/Grüne Route:
– Międzynarodowy E11 … - Kuligowo – Bobowicko – Szumiąca - … (21,4 km)
 
czarny/Schwarze Route:
 
 – Kursko – Międzyrzecz – Kuligowo (19,38 km) 
 
ŚCIEŻKI ROWEROWE
Radwege / Cycling routes  
 
 - Zarzyń – Międzyrzecz – Kuligowo - ……. (30,5 km)
 
- … - Gorzyca – Międzyrzecz – Szumiąca … ( 28 km)
 
- … - Wysoka – Pniewo – Wyszanowo – Bukowiec - … (30,25 km)
 
- Międzyrzecz – Głębokie – Gorzyca – Kursko – Pieski – Kęszyca Leśna – Nietoperek – Skoki – Karolewo – Janowo – Policko – Kuligowo – Kalsko - Głębokie (tzw. Wielka Pętla Międzyrzecka 64,8 km)
 
- Międzynarodowy szlak rowerowy R–1 / ..... – Pieski – Międzyrzecz –  Bobowicko – ..... (24,2 km)
 
- Międzyrzecz – Lubosinek – Kalsko – Rokitno (15,5 km) 
 
SZLAKI KAJAKOWE
Kajakwege / Canoeing trails
 
Szlak po Obrze i Paklicy