Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

06-11-2015

Burmistrz

 
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
 
Urodzony 11.05.1975 roku w Międzyrzeczu. Mąż Agnieszki i szczęśliwy ojciec trójki chłopców Antka, Franka i Ignacego. Przez cały okres swojego życia związany z Międzyrzeczem. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Politechnice Zielonogórskiej, które w 1999 roku ukończył na kierunku „Budownictwo Ogólne”. W 2001 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim skończył specjalizację „Renowacja Budynków i Modernizacja Obszarów Zabudowanych” po czym podjął pracę w międzyrzeckiej firmie budowlanej „BUD-POL”. W latach 2003-2006 pracował w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Od grudnia 2006 roku do grudnia 2014 roku pełnił funkcję Wicestarosty Międzyrzeckiego. Audiofil. W jego kolekcji muzycznej dominuje muzyka elektroniczna i alernatywny pop, w tym Depeche Mode. Preferuje turystykę górską i rzeczną.
 
Burmistrz przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków
w każdy poniedziałek w godz. 14:45-16:45.
 
 
Zastępca Burmistrza Międzyrzecza Adriana Dydyna-Marycka
 
Została zastępcą burmistrza w maju 2024 r. W międzyrzeckim ratuszu zajmuje się inwestycjami i planowaniem przestrzennym.
Zastępczyni burmistrza ma 40 lat. Jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci: 11-letniej Julii i 14-letniego Krzysztofa.
 
 
 
Zastępca Burmistrza Tomasz Markiewicz
 
Tomasz Markiewicz urodzony 21.10.1973 roku, mieszkaniec Międzyrzecza. Wykształcenie wyższe magisterskie. Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie na kierunku administracji oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu w zakresie prawa i administracji publicznej. Wieloletni pracownik Urzędu Skarbowego w Międzyrzeczu a następnie Izby Skarbowej w Zielonej Górze i Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Prywatnie tata Poli i Igi. Interesuje się sportem i nowinkami technologicznymi.
 
 
Sekretarz gminy Międzyrzecz Anna Sawka
 
Anna Sawka, urodzona w 1984 roku, międzyrzeczanka. Ukończyła Uniwersytet Szczeciński z tytułem magistra filologii polskiej, specjalizacja: wiedza o kulturze. Wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu oraz kierownik referatu spraw społecznych w Urzędzie Miejskim w Skwierzynie. Wzbogacając swoją wiedzę samorządową odbyła staż specjalistyczno-zawodowy w Regionalnym Biurze Województwa Lubuskiego w Brukseli. Mama córki Hani, pasjonatka wielokulturowości cywilizacji oraz sztuki współczesnej.
 
 
Skarbnik gminy Międzyrzecz Kamila Anioł-Szymańska 
 
Kamila Anioł-Szymańska, urodzona w 1973 roku, mieszkanka Międzyrzecza. Wykształcenie wyższe magisterskie. Absolwentka wydziału ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytecie Ekonomicznym). Ukończyła studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W samorządzie gminnym pełni funkcję skarbnika gminy od 01.05.2000 r. Szczęśliwa mężatka, mama Julii.