Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Cyfrowa Gmina - Granty PPGR

16-09-2022

Granty PPGR - Rozpoczynamy przekazywanie sprzętu

Ilustracja do informacji: Granty PPGR - Rozpoczynamy przekazywanie sprzętu
Gmina Międzyrzecz rozpoczęła przekazywanie laptopów i tabletów, które zostały zakupione w ramach programu Cyfrowa Gmina – „Granty PPGR”.  Zgodnie z zasadami programu ustalonymi przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich.
 
Naszej Gminie udało się uzyskać jedno z największych kwotowo dofinasowań. Na ponad 1600 uczestniczących w programie Gmin, które uzyskały grant, nasza uplasowała się na 72 miejscu z kwotą 1.164.600,00 zł. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik– mówi Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz. Co najważniejsze, każda złotówka z tej kwoty została przeznaczona na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z naszej Gminy. Sprzęt ten służyć będzie do nauki, w tym do nauki zdalnej. Jest to kontynuacja działań, które Gmina finansowała z programów takich jak „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła +” w ramach których zakupiono i przekazano do szkół 80 laptopów. Laptopy zakupione w ramach tych programów są wypożyczane dzieciom w przypadku wprowadzania nauki zdalnej. Sprzęt zakupiony i przekazany w ramach „Grantów PPGR” (tj. laptopy i tablety) trafi do rodzin na własność, no i jest go nieporównywalnie więcej – dodaje samorządowiec.
W ramach programu przekażemy pół tysiąca sztuk laptopów i 18 tabletów. Dotarła do nas już pierwsza z 4 dostaw, w związku z czym rozpoczęliśmy proces przekazywania urządzeń do rodzin biorących udział w konkursie – mówi Katarzyna Szadkowska, kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego odpowiedzialnego po stronie Gminy za realizację programu.
 
W ramach programu przeprowadziliśmy już dwa postępowania przetargowe. W ramach pierwszego zakupiono 441 laptopów i 18 tabletów, całość dostaw w ramach podpisanej umowy zostanie zrealizowana w październiku. W wyniku pojawienia się oszczędności poprzetargowych postanowiliśmy zakupić dodatkowych 59 sztuk laptopów, te dotrą do nas nieco później - szacujemy, że będzie to maksymalnie koniec listopada.
 
O dniu przekazania sprzętu informujemy wszystkich telefonicznie lub poprzez SMS. Beneficjenci programu wzywani są zgodnie z kolejnością podpisywania umów i stosownie do ilości posiadanego przez nas w danej chwili sprzętu.
W razie pytań mogą się Państwo kontaktować z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego dzwoniąc pod numer 95 742 69 84 lub pisząc na adres email
 
 
Zdjęcia: Paulina Kołodziej (MOK)
21-09-2022

Ponad 500 osób dostanie darmowe laptopy!

Ilustracja do informacji: Ponad 500 osób dostanie darmowe laptopy!
Rozpoczęło się przekazywanie mieszkańcom laptopów i tabletów, zakupionych przez Gminę Międzyrzecz w ramach programu „Cyfrowa Gmina – Granty PPGR”.  Do końca br. otrzyma je 527 osób! 
 
Laptopy i komputery są przekazywane uczniom, których rodzice, dziadkowie i najbliżsi krewni pracowali w dawnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, na ich zakup gmina otrzymała ponad 1 mln. 164 tys. zł!
 
- To bardzo wysoka kwota. Na ponad 1.600 uczestniczących w tym programie Gmin uplasowaliśmy się na bardzo wysokim 72 miejscu – podkreśla burmistrz.
 
Komputery z systemem operacyjnym Windows 11 wydawane są w bibliotece. Do końca roku otrzyma je 509 osób, a kolejne 18 dostanie tablety.  - Dotarła do nas już pierwsza z czterech dostaw, w związku z czym rozpoczęliśmy proces przekazywania urządzeń dla rodzin biorących udział w konkursie – mówi Katarzyna Szadkowska, kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego, odpowiedzialnego za realizację programu.
 
O dniu przekazania sprzętu pracownicy Urzędu Miejskiego informują wszystkich telefonicznie lub poprzez SMS. Laptopy wydawane są zgodnie z kolejnością podpisywania umów i stosownie do ilości posiadanego przez nas w danej chwili sprzętu.
 
Burmistrz podkreśla, że wcześnie gmina wypożyczyła uczniom 80 laptopów zakupionych w ramach programów „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła Plus”.  – Teraz jest ich jednak znacznie więcej i w dodatku są przekazywane na własność, a nie wypożyczane – dodaje R. Lorenz.
25-04-2022

Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”