Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

12-07-2024

Ogłoszenie o naborze uzupełniającym wniosków w ramach Programu Priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie" dla beneficjenta końcowego z terenu gminy Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o naborze uzupełniającym wniosków w ramach Programu Priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie" dla beneficjenta końcowego z terenu gminy Międzyrzecz
Burmistrz Międzyrzecza ogłasza nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Ciepłe mieszkanie” realizowanego na terenie gminy Międzyrzecz.  Program dotyczy wymiany tzw. "kopciuchów" w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych w ramach Programu Priorytetowego Ciepłe Mieszkanie. Zasady naboru określa dokumentacja, którą publikujemy poniżej.
 
Dokumenty do pobrania:
 
12-07-2024

Ostrzeżenie przed burzami

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed burzami
Uwaga! Dziś, w nocy i jutro (12/13.07) prawdopodobne burze, ulewny deszcz i silny wiatr. Możliwe podtopienia.
 
 
 
W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie.
12-07-2024

Zostań Wolontariuszem!

Ilustracja do informacji: Zostań Wolontariuszem!
Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu poszukuję chętnych  do zespołu Wolontariuszy.
 
 
 
Szczegóły na plakacie
12-07-2024

Usługi sąsiedzkie

Ilustracja do informacji: Usługi sąsiedzkie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu zaprasza do udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów”.
 
 
Usługi sąsiedzkie to nowe świadczenie pomocy społecznej organizowane w miejscu zamieszkania zainteresowanej osoby.
 
Szczegóły na plakacie.
11-07-2024

Ostrzeżenie przed burzami z silnym wiatrem i deszczem

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed burzami z silnym wiatrem i deszczem
W czwartek, 11 lipca, w godzinach od 10.00 do 20.00 w naszym regionie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie grad.
 
 
 
Ze względu na dynamiczną sytuację pogodową prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenie informacji klimatycznych.
10-07-2024

Ostrzeżenie przed burzami

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed burzami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami w naszym regionie od godz. 14.00 dnia 10 lipca 2024 do godz. 22.00 dnia 10 lipca 2024.
 

 
Prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie120 km/h. Miejscami grad. Lokalnie możliwa trąba powietrzna.
 
Zaleca się zabezpieczenie mienia, unikanie przebywania na otwartej przestrzeni podczas burz oraz regularne nawadnianie się i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego w czasie upałów.
 
Prosimy o śledzenie komunikatów pogodowych i stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych.
 
Zachowanie ostrożności może uchronić przed niebezpieczeństwem i skutkami ekstremalnych warunków atmosferycznych.
10-07-2024

Ostrzeżenie przed upałami

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed upałami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami. Prognozuje dziś (10 lipca) temperaturę od 31 do nawet 34 stopni Celsjusza! Zadbajcie o siebie i bliskich.
 
 
 
Unikajcie długiego przebywania na słońcu
Zadbajcie o nawadnianie organizmu.
Pamiętajcie o zwierzętach: chrońcie je przed nadmiernym nasłonecznieniem, wystawcie miski z wodą dla bezpańskich zwierzaków.
10-07-2024

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Ilustracja do informacji: Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii
Komunikat dotyczy właściwej opieki nad zwierzętami w czasie upałów.
 
 
 
09-07-2024

Ogłoszenie Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko  Prezesa Zarządu Międzyrzeckiego TBS  Spółka z o. o. w Międzyrzeczu.
 
 
 
Rada Nadzorcza Międzyrzeckiego TBS  Spółka z o. o. w Międzyrzeczu, dalej również MTBS, lub Spółka, ogłasza konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu MTBS Sp. z o. o. w Międzyrzeczu.
 
08-07-2024

Święto elitarnej brygady

Ilustracja do informacji: Święto elitarnej brygady
Capstrzyk przed pomnikiem Poległych na Misjach był pierwszą odsłoną święta stacjonującej w naszym mieście 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Uczestniczyli w nim m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępca Tomasz Markiewicz.
 
Uroczystość odbyła się 5 lipca wieczorem przed pomnikiem Poległych na Misjach przy bramie do koszar wojskowych (pomnik poświęcony jest czterem żołnierzom 17. WBZ, którzy polegli w 2011 r. podczas misji w Afganistanie). Oprócz dowódcy „siedemnastej” gen. bryg. Sławomira Kocanowskiego uczestniczyli w niej dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej gen. bryg. Piotr Fajkowski, rodziny żołnierzy poległych na misjach, przedstawiciele służb mundurowych – policji, straży pożarnej i nadleśnictwa - oraz lokalnych władz samorządowych: burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z zastępcą Tomaszem Markiewiczem oraz reprezentacja powiatu na czele ze starostą Bogusławem Zaborowskim.
 
Capstrzyk odbył się w asyście pocztu sztandarowego i kompanii honorowej. Po apelu poległych i salwie honorowej uczestnicy złożyli kwiaty przed pomnikiem.
 
Obchody Święta Brygady odbyły się w sobotę, 6 lipca,  w rządowej stolicy naszego województwa – Gorzowie Wlkp. Uczestniczył w nich m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz. – Brygada jest największym zakładem pracy w naszym mieście, a jej żołnierze aktywnie uczestniczą w jego życiu. Serdecznie im za to dziękuję oraz życzę dalszych sukcesów zawodowych i wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym – mówi R. Lorenz.
1 2 3 4 5 6 ... 389