Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

03-04-2020

Burmistrz Remigiusz Lorenz gościem porannego programu Radia Zachód

Ilustracja do informacji: Burmistrz Remigiusz Lorenz gościem porannego programu Radia Zachód
Inwestycje, walka z koronawirusem i pomoc dla szpitala – to tematy dzisiejszej rozmowy burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza z red. Marcinem Sasinem z
 
02-04-2020

Gmina pomaga szpitalowi. Lekarze będą nocować w Domu Seniora

Ilustracja do informacji: Gmina pomaga szpitalowi. Lekarze będą nocować w Domu Seniora
Burmistrz Remigiusz Lorenz i prezes szpitala Waldemar Taborski ustalili, że personel medyczny będzie mógł nocować w Domu Seniora, zamiast wracać do domów i narażać najbliższych na ewentualne zakażenie koronawirusem.
 
Wielu pracowników naszego szpitala dojeżdża do Międzyrzecza z innych miast. Niektórzy z nich nie chcą wracać po pracy do domów, żeby nie narażać rodzin na ewentualne zakażenie koronawirusem. Pomocną dłoń wyciągnął do nich burmistrz Remigiusz Lorenz. Zaproponował prezesowi szpitala Waldemarowi Taborskiemu, żeby pracownicy lecznicy nocowali w Domu Seniora, czyli w dawnym Ognisku Muzycznym przy ul. Mieszka I.

Szczegóły uzgodniono dziś przed południem podczas spotkania w siedzibie międzyrzeckich seniorów. Oprócz prezesa i burmistrza uczestniczyła w nim też dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Górna.

- Obiekt stoi pusty, gdyż seniorzy przebywają w domach. Kiedy się dowiedziałem, że szpital szuka miejsca na noclegi dla pracowników, od razu zaproponowałem ten budynek prezesowi. Oczywiście przekazujemy ten budynek za darmo. Zapłacimy za prąd i wodę – zaznacza burmistrz.

Prezesa przekonał m.in. standard placówki, która otwarta została pod koniec 2018 r. Przypominamy, że obiekt został wyremontowany i zagospodarowany dzięki dotacji, którą gmina dostała z rządowego programu Senior Plus.

– Kolejnym atutem jest lokalizacja budynku. Medycy będą mieli stąd zaledwie kilkaset metrów do szpitala – dodaje R. Lorenz.
Przypominamy, że burmistrz przygotował też projekt uchwały w sprawie przekazania szpitalowi 75 tys. zł. na maseczki i inne środki ochronne w związku z epidemią koronawirusa, o czym informowaliśmy już na naszej stronie. Projekt zostanie rozpatrzony podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej.
 
 
Gmina wspiera też szpital psychiatryczny w Międzyrzeczu-Obrzycach. Ostatnio przekazała tej placówce ponad 4,8 tys. zł na doposażenie jednego z pawilonów, który otwarto właśnie dla nowych pacjentów. 
02-04-2020

UWAGA! Dodatkowe telefony do przychodni Pro Vita

Ilustracja do informacji: UWAGA! Dodatkowe telefony do przychodni Pro Vita
Przychodnia Pro Vita przy ul. Konstytucji 3 Maja uruchomiła dwa dodatkowe telefony dla pacjentów. Telefoniczne zgłoszenia przyjmowane są w godz. od 8.15 do 17.30.

Dla dzieci: Oprócz dotychczasowego numeru 95 741 20 70 uruchomiono dodatkowy 95 306 70 70.
 
Dla dorosłych: Oprócz dotychczasowego numeru 95 741 22 04 uruchomiono dodatkowy 95 306 72 04.
02-04-2020

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia: Zapamiętaj ten numer: 800 190 590

Ilustracja do informacji: Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia: Zapamiętaj ten numer: 800 190 590
Uruchomiona została specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.
 

Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
 
01-04-2020

Cała gmina walczy z pandemią

Ilustracja do informacji: Cała gmina walczy z pandemią
Wielu mieszkańców naszej gminy zjednoczyło się w walce z koronawirusem. Poświęcają swój czas i prywatne pieniądze na środki ochronne. W wielu miejscach powstają maseczki ochronne, harcerze robią zakupy dla samotnych osób w podeszłym wieku, a w jednym z mieszkań powstają przyłbice ochronne.
 
Koronawirus uderzył w wiele dziedzin życia gospodarczego w całej Europie. Obostrzenia związane z epidemią odczuli też mieszkańcy naszej gminy. Przysłowiowym sercem walki z nadchodzącą pandemią jest szpital, a także przychodnie lekarskie i laboratoria, natomiast podstawowym orężem medyków okazały się środki dezynfekujące i maseczki ochronne. W sukurs pospieszyli im mieszkańcy. Przede wszystkim panie. M.in. pracownice firmy Szyk, które jako jedne z pierwszych zaczęły produkować maseczki ochronne dla szpitala.
 
Szycie maseczek szybko okazało się specjalnością naszego miasta.  W wielu miejscach otwarto miniaturowe szwalnie, w których wytwarzane są środki ochronne dla służby zdrowia. Jedna z nich powstała w pracowni plastycznej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.
 
- Zaczęliśmy od jednej maszyny, teraz pracujemy już na czterech – mówi dyrektor placówki Ewelina Izydorczyk-Lewy. – Szyjemy maseczki dla szpitala i laboratoriów.
 
Pracownice MOK same kupują materiały na maseczki. We wtorek zabrakło troczków, których nie ma już w miejscowych sklepach. Z pomocą pośpieszył im burmistrz Remigiusz Lorenz, który przekazał im potrzebny do dalszej pracy materiał.
 
- Te przykłady społecznej solidarności są bardzo budujące. Epidemia udowodniła, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca i chętnie pomagają innym – komentuje samorządowiec.
 
Maseczki szyją też harcerze z Hufca ZHP. Na swoje barki wzięli też robienie zakupów dla samotnych osób w podeszłym wieku. – Współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej – zaznacza Agnieszka Maik, komendantka Hufca.
 
Kolejną linią frontu w walce z epidemią okazał się Klub Wojskowy, Jego pracownice natychmiast przystąpiły do szycia maseczek dla żołnierzy stacjonującej w miaście 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zostali oddelegowani do ochrony granic. To jednak nie wszystko. St. chor. sztab Przemysław Lisiecki razem z żoną Anną w ich mieszkaniu przy pomocy prywatnych drukarek 3D codziennie drukują dla żołnierzy i służb medycznych przyłbice i maski ochronne.
 
- Moce przerobowe nie są może imponujące, ale nasze przyłbice zdobyły aprobatę lokalnego szpitala. Dziennie produkujemy około 25 przyłbic i w razie potrzeby kilka masek. Każda pomoc w dobie pandemii jest na wagę złota, więc pomagamy, jak tylko potrafimy najlepiej – zgodnie  komentują.
01-04-2020

Informacja o sesji Rady Miejskiej i pracy Urzędu Miejskiego w piątek 3 kwietnia

Ilustracja do informacji: Informacja o sesji Rady Miejskiej i pracy Urzędu Miejskiego w piątek 3 kwietnia
Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z  2019 r. poz. 506 ze zm.) zwołuję XXI sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 3 kwietnia 2020 r. o godz. 14.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Porządek obrad:
 
Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
Porządek obrad.
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2020 (projekt nr 1).
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2020 (projekt nr 2).
Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Międzyrzeckiego (projekt nr 3).
Zamknięcie obrad.
 
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Międzyrzeczu Katarzyna Budych
 
Informujemy jednocześnie, że w związku z sesją Rady Miejskiej w piątek, 3 kwietnia, Urząd Miejski czynny będzie w godzinach od 7.00 do 13.30.
01-04-2020

Koronawirus: Zamknięte plaże, bulwary i parki.

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Zamknięte plaże, bulwary i parki.
Przypominamy, że od dziś, 1 kwietnia, obowiązują nowe, zaostrzone przepisy związane z epidemią koronawirusa. Zamknięte zostały parki, bulwary, czy plaże. To nie żart! Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.
01-04-2020

Apel policji i burmistrza: Zostańcie w domach!

Ilustracja do informacji: Apel policji i burmistrza: Zostańcie w domach!
Władze gminy przyłączyły się do apelu policji i proszą mieszkańców o pozostanie w domach.
 
 
Od minionego tygodnia cztery razy dziennie w trzygodzinnych odstępach czasu – o godz. 8.10, 11.10, 14.10 i 17.10 – z wieży ratusza rozlega się apel policji o pozostanie w domach. Razem ze stróżami prawa prosimy mieszkańców, żeby nie wychodzili z domów bez wyraźnej potrzeby.
 
Z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza w mieście rozwieszone zostały banery z tym apelem: #ZostańWDomu
 
Szanowni Państwo!
 
W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dziś i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.
01-04-2020

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.

Ilustracja do informacji: Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.
Od środy, 1 kwietnia, do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.
 
 
Zmienione zostały m.in zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?
 
01-04-2020

Komunikat meteorologiczny

Ilustracja do informacji: Komunikat meteorologiczny
Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie przed przymrozkami.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 185