Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Przebudowa drogi wraz z odwodnieniem ul. Komisji Edukacji Narodowej...

20-02-2023

Mieszkańcy osiedla dostaną pod choinkę… nową drogę!

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy osiedla dostaną pod choinkę… nową drogę!
To już pewne! Przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia kierowcy przestaną narzekać na zapadliska w nawierzchni ul. Komisji Edukacji Narodowej. Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał umowę na kompleksowy remont tej drogi. – To kolejna inwestycja drogowa w naszej gminie – zaznacza.
 
Zwiastunem i gwarancją inwestycji jest umowa, podpisana 17 lutego międzyrzeckim ratuszu przez burmistrza Remigiusza Lorenza i Piotra Klapsa prokurenta firmy Infrakom z Kościana, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg na kompleksową przebudowę ul. Komisji Edukacji Narodowej (firma ma na koncie dwie podobne inwestycje w naszym mieście – remonty ul. Konstytucji 3 Maja i ostatniego odcinka ul. Kazimierza Wielkiego)

- Mamy 300 dni na ukończenie prac – informuje przedstawiciel wykonawcy.
 
W podpisaniu umowy burmistrzowi asystował kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu Sylwester Suchowski. – Droga zostanie pokryta asfaltem. Projekt zakłada też przebudowę parkingów i chodników, wyznaczenie i oznakowanie przejść dla pieszych oraz zagospodarowanie zieleni wzdłuż ulicy – wylicza urzędnik.
 
Gmina zapłaci wykonawcy 1 milion 828 tysięcy złotych, ale z własnego budżetu wyłoży nieco ponad 800 tys. zł. Jak to możliwe? – Na realizację tego ważnego dla mieszkańców zadania dostaliśmy ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje R. Lorenz.

Burmistrz podkreśla, że remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej będzie 12 inwestycją drogową w naszej gminie od 2019 r. To rekord w historii Międzyrzecza.
 
– Wybudowaliśmy w tym czasie trzy drogi wiejskie, w Kaławie, Wyszanowie i Żółwinie oraz cztery ulice na osiedlu Nad Obrą. Dołożyliśmy się także do remontu ulicy Chopina, która jest drogą powiatową. Obecnie utwardzane są ulice Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej w zachodniej części miasta oraz dobiega końca budowa ulicy Długiej. Oczywiście wszystkich ulic nie wyremontujemy w ciągu jednej kadencji, dlatego proszę mieszkańców pozostałych, żeby uzbroili się w cierpliwość – dodaje R. Lorenz. 
08-02-2023

Kolejna ulica doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Kolejna ulica doczeka się remontu
To już pewne! Do końca roku ulica Komisji Edukacji Narodowej doczeka się równej jak stół nowej nawierzchni i parkingów. – Jej remont będzie jedną z kilku inwestycji drogowych, realizowanych w tym roku w naszym mieście – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Firma Infrakom z wielkopolskiego Kościana wygrała ogłoszony przez miasto przetarg na remont ul. Komisji Edukacji Narodowej. – Zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa. Bardziej korzystna była oferta wielkopolskiej firmy Infrakom, która wygrała przetarg. Zapłacimy jej nieco ponad 1 mln. 828 tys. zł – informuje Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
Droga łączy ul. Zachodnią z os. Kasztelańskim. Korzystają z niej także rodzice, którzy dowożą swoje dzieci do znajdującej się przy niej Szkoły Podstawowej nr 6. Jej asfaltowa nawierzchnia zapada się w wielu miejscach, a po deszczach zapadliska zamieniają się w bajora. - Kierowcy przestaną na nie narzekać pod koniec bieżącego roku, gdyż zwycięzca przetargu ma ją wyremontować w ciągu 300 dni od podpisania umowy – dodaje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w Urzędzie Miejskim.
 
Nawierzchnia drogi zostanie utwardzona i następnie pokryta asfaltem. - Projekt zakłada też przebudowę parkingów i chodników, wyznaczenie i oznakowanie przejść dla pieszych oraz zagospodarowanie zieleni wzdłuż ulicy – wylicza burmistrz Remigiusz Lorenz. 
 
Z własnego budżetu miasto wyłoży na remont nieco ponad 800 tys. zł, co stanowi około 45 proc. kosztów przebudowy drogi. Jak to możliwe? – Na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji dostaliśmy nieco ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – zaznacza R. Lorenz.
 
Burmistrz podkreśla, że remont ul. Komisji Edukacji Narodowej będzie kolejną inwestycją drogową, realizowaną obecnie w naszej gminie. - Wiosną otwarta zostanie ulica Długa, a jesienią zakończymy budowę trzech dróg w zachodniej części miasta: Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej. Oprócz nich realizujemy w gminie wiele innych inwestycji, których celem jest rozbudowa infrastruktury i poprawa jakości życia mieszkańców  – zapowiada R. Lorenz.  
02-02-2023

Kolejna ulica doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Kolejna ulica doczeka się remontu
Dwie firmy chcą wyremontować ulicę Komisji Edukacji Narodowej. – Zwycięzcę przetargu poznamy za kilka dni – zapowiada Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
O ogłoszonym przez miasto przetargu na remont ul. Komisji Edukacji Narodowej informowaliśmy przed kilkoma tygodniami w mediach społecznościowych. – Zgłosiły się dwie firmy. Za kilka dni poznamy zwycięzcę, a potem podpioszemy z nim umowę. Zgodnie z dokumentacją, będzie miał 300 dni na ukończenie inwestycji – informuije Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że miasto ma projekt i pozwolenie budowlane. - Parkingi i chodnik zostaną utwardzone kostką, a drogę pokryje dywanik z asfaltu. Na realizację tego zadania dostalismy nieco ponad milion złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – zaznacza R. Lorenz.
 
Ulica Komisji Edukacji Narodowej łączy osiedle Kasztelańskie z ulicą Zachodnią. Korzystają z niej także rodzice, którzy dowożą dzieci do znajdującej się przy niej Szkoły Podstawowej nr 6. Od lat kierowcy narzekają na jej poszatkowaną dziurami, zapadającą się asfaltową nawierzchnię, na której po deszczach tworzą się ogromne kałuże. Jej przebudowa będzie kolejną inwestycją drogową, realizowaną obecnie w naszej gminie. - Wiosną otwarta zostanie ulica Długa, a jesienią zakończymy budowę trzech dróg w zachodniej części miasta: Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej – zapowiada R. Lorenz.  
14-11-2022

Przebudowa drogi wraz z odwodnieniem ul. Komisji Edukacji Narodowej...