Strona główna
Burmistrz Remigiusz Lorenz z absolutorium i wotum zaufania
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni udzieli burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok.
Podczas sesji w dniu 23 czerwca radni przegłosowali m.in. wotum zaufania dla włodarza gminy. Następnie skarbniczka gminy Kamila Anioł-Szymańska przedstawiła sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Radni zapoznali się również z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, którą odczytała radna Katarzyna Budych.
Po zapoznaniu się z korzystną dla burmistrza opinią komisji rewizyjnej Rada Miejska udzieliła burmistrzowi absolutorium, potwierdzając tym samym prawidłową realizację budżetu oraz skuteczne zarządzanie finansami samorządu.
Jako pierwszy gratulacje burmistrzowi złożył jego zastępca Tomasz Markiewicz. Zaznaczał, że obie uchwały nie stanowią większego zaskoczenia, gdyż efekty pracy Remigiusza Lorenza są powszechnie widoczne i pozytywnie oceniane. Burmistrz podziękował radnym oraz zaznaczał, że nad prawidłowym wykonaniem budżetu czuwała skarbniczka Kamila Anioł-Szymańska.
– Dziękuję zastępcom, kierownikom wydziałów i pracownikom Urzędu Miejskiego za efektywną pracę w 2025 roku oraz radnym za zaufanie i udzielenie absolutorium. Te pozytywne oceny są dla mnie kolejną motywacją do jeszcze bardziej wydajnej i owocnej pracy. Liczę również na Państwa dalsze wsparcie w realizacji naszych wspólnych działań. Łączy nas jeden cel – dobro gminy i jej mieszkańców – podkreślił burmistrz Remigiusz Lorenz.
Udzielenie burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium stanowi ważny sygnał poparcia dla dotychczasowych działań władz samorządowych oraz potwierdzenie prawidłowej, odpowiedzialnej realizacji zadań i inwestycji na rzecz lokalnej społeczności
Gmina 













