Strona główna
Dostaliśmy 120 tys. zł. na rozwój edukacji przedszkolnej
Z radością informujemy, że pięć naszych placówek oświatowych otrzymało wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu „Cyfrowy Uczeń”. - Dostaliśmy 120 tys. zł! – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
Pozyskane pieniądze otrzymają:
Przedszkole Nr 1 "Pod Jarzębinką"
Przedszkole Nr 4 „Bajkowa Kraina”
Przedszkole Nr 6 im. Jana Brzechwy
Szkoła Podstawowa w Bukowcu
Szkoła Podstawowa w Kaławie
Przedszkole Nr 4 „Bajkowa Kraina”
Przedszkole Nr 6 im. Jana Brzechwy
Szkoła Podstawowa w Bukowcu
Szkoła Podstawowa w Kaławie
Dzięki dofinansowaniu placówki wzbogacą swoją bazę dydaktyczną o nowoczesny sprzęt oraz specjalistyczne programy edukacyjne i terapeutyczne, które będą wsparciem w codziennej pracy. Zakupione narzędzia pomogą m.in. w prowadzeniu zajęć logopedycznych, rozwijaniu koncentracji, pamięci, kreatywności, kompetencji językowych i matematycznych oraz w indywidualnym wspieraniu potrzeb dzieci. Nowoczesne rozwiązania będą uzupełnieniem tradycyjnych metod pracy, pomagając tworzyć jeszcze ciekawsze i bardziej różnorodne zajęcia dla najmłodszych
- Dotacja umożliwi dalszy rozwój naszych placówek oświatowych, ale przede wszystkim ułatwi dzieciom edukację. To kolejny element strategii gminy, która ma na celu podnoszenie jakości nauczania. Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch działań: Aktywny Przedszkolaki i Aktywny Uczeń, dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, wrażanych przez Fundusze Europejskie Województwa Lubuskiego – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
Gmina 













