Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Gmina pomaga szpitalom

Ilustracja do informacji: Gmina pomaga szpitalom
Na wniosek burmistrza Remigiusza Lorenza radni przekazali szpitalowi powiatowemu 75 tys. zł na środki ochronne. Wcześniej miasto wsparło szpital psychiatryczny w Międzyrzeczu-Obrzycach.


Podczas piątkowej sesji radni przychylili się do wniosku burmistrza Remigiusza Lorenza i przyjęli przygotowany przez niego projekt uchwały o przekazaniu międzyrzeckiemu szpitalowi  75 tys. na środki ochronne – min. maseczki, kombinezony i prześcieradła. Ze względów formalnych, uchwała dotyczyła tzw. pomocy celowej dla powiatu, który jest właścicielem placówki.
 
- Decyzję o przygotowaniu projektu uchwały w tej sprawie podjąłem po rozmowie z prezesem szpitala Waldemarem Taborskim. Od razu postanowiłem pomóc placówce oraz jej personelowi i pacjentom w walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa – mówi burmistrz -  Szpital nie podlega wprawdzie gminie, ale przecież pracują w nim i leczą się jej mieszkańcy.
 
Władze gminy pomogły również Szpitalowi dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu-Obrzycach, który podlega władzom samorządowym woj. lubuskiego. W ramach tzw. zarządzania kryzysowego przekazały szpitalowi materiały o łącznej wartości ponad 4,8 tys. zł.
 
- Do obrzyckiego szpitala skierowano ostatnio 35 pacjentów z innej placówki. Placówka musiał otworzyć nowy oddział, żeby ich przyjąć i zapewnić im odpowiednią opiekę. Bez chwili wahania odpowiedzieliśmy na prośbę dyrekcji o pomoc w doposażeniu pawilonu – dodaje R. Lorenz.
 
Burmistrz zapewnia, że jest w stałym kontakcie z dyrekcjami obu placówek oraz służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za walkę z epidemią. – W miarę rozwoju sytuacji będziemy podejmować odpowiednie działania – dodaje.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją