Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Międzyrzecz zacieśnia międzynarodową współpracę

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz zacieśnia międzynarodową współpracę
Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej wzięli udział w międzynarodowym sympozjum w Berlinie. W sobotę odwiedzili ich przedstawiciele władz miejskich, którzy spotkali się m.in. z burmistrzem berlińskiej dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf

 
Podczas międzynarodowego sympozjum w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w Berlinie młodzi Międzyrzeczanie debatowali o problemach młodzieży z rówieśnikami z kilku państw – m.in. Niemiec, Litwy i Słowacji. Panele dyskusyjne odbywały się w ośrodku młodzieżowym im. Anny Frank. W ostatnim dniu sympozjum odwiedzili ich przedstawiciele międzyrzeckich władz – burmistrz Remigiusz Lorenz, dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy i kierownik Wydziału Spraw Społecznych w ratuszu Łukasz Ruta.
 
Międzyrzeczanie spotkali się m.in. z burmistrzem Charlottenburg-Wilmersdorf Reinhardem Naumannem. – Rozmawialiśmy o dalszej współpracy i sprawach społecznych – podkreśla burmistrz.
 
Delegacja z Międzyrzecza wzięła udział w okolicznościowym koncercie oraz przekazaniu młodym Niemcom specjalnej budki na książki, przygotowanej kilka miesięcy wcześniej przez międzyrzeczan podczas polsko-niemieckich warsztatów w Berlinie.
 
- W marcu Niemcy przekażą nam podobną budkę, z której będą mogli korzystać mieszkańcy naszego miasta – dodaje R. Lorenz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją