Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Gala Lubuski Samarytanin. Jednym z bohaterów był dr Wojciech Strugała

Ilustracja do informacji: Gala Lubuski Samarytanin. Jednym z bohaterów był dr Wojciech Strugała
Międzyrzecki Ośrodek Kultury odbyła się Gala Lubuski Samarytanin. Organizatorzy wydarzenia uhonorowali osoby i instytucje, które wspierają chorych i cierpiących. Gratulacje złożył laureatom burmistrz Remigiusz Lorenz. Jedną ze statuetek odebrał znany w mieście lekarz dr Wojciech Strugała. Pośmiertnie uhonorowano też zmarłego 1 lutego br. międzyrzeckiego lekarza Krzysztofa Adamkowicza.

Gala odbyła się w sobotę, 8 lutego, w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Wojciecha, której przewodniczył biskup diecezjalny Bp Tadeusz Lityński. Duchowny zaznaczał, że każdy z nas może być Samarytaninem – wspierać słabszych i chorych.
 
 
Do przypowieści o Biblijnym Samarytaninie nawiązał też burmistrz Remigiusz Lorenz w swoim przemówieniu podczas otwarcia gali w MOK. Samorządowiec złożył gratulacje laureatom i podkreślał, że współcześni Samarytanie pomagają potrzebującym oraz są opoką dla tych, którzy tracą nadzieję i wiarę.
 
Kapituła pod przewodnictwem ks. bp. T. Lityńskiego przyznała sześć statuetek w trzech kategoriach; wolontariuszy, pracowników służby zdrowia i instytucji. Jedną z nich odebrał znany w mieście i regionie lekarz dr Wojciech Strugała z międzyrzeckiego szpitala. Pośmiertnie uhonorowano też chirurga Krzysztofa Adamkowicza, który zmarł kilka dni wcześniej.
 
Pomysłodawcą imprezy był ks. Tomasz Duszczak – diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia. – Chcemy uhonorować osoby i instytucje, które wzorem Biblijnego Samarytanina bezinteresownie pomagają chorym – zaznaczał.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją