Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

W Międzyrzeczu odbędzie się Gala Lubuski Samarytanin

Ilustracja do informacji: W Międzyrzeczu odbędzie się Gala Lubuski Samarytanin
 
W ratuszu odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego omawiano szczegóły gali Lubuski Samarytanin. Reportaż na ten temat zobaczymy dziś o godz. 18.30 w Wiadomościach w Gorzów TVP 3.
 
 
Impreza odbędzie się 8 lutego w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Jej organizatorem jest Diecezjalne Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia, a współorganizatorami są władze gminy i powiatu. - Chcemy uhonorować osoby i instytucje, które pomagają chorym oraz powinny być wzorem dla innych – mówi ks. Tomasz Duszczak, który jest diecezjalnym duszpasterzem służby zdrowia i chorych. 
 
O szczegółach gali rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się dziś w ratuszu. Oprócz ks. T. Duszczaka i burmistrza Remigiusza Lorenza wzięli w niej udział m.in. wicestarosta Zofia Plewa, dyrektor szpitala Edward Tyranowicz oraz pracownicy magistratu i ośrodka kultury. Z organizatorami spotkała się red. Dominika Bochońska z gorzowskiego oddziały TVP 3. Reportaż ze spotkania zobaczymy dziś w Wiadomościach w TVP3.
 
Patronat nad prestiżową imprezą objął biskup diecezjalny ks. bp Tadeusz Lityński, który wręczy laureatom statuetki.
 
Nominacje przyjmowane będą do końca br. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: 1. Instytucje, placówki i stowarzyszenia 2. Pracownicy służby zdrowia 3. Wolontariat
 
Szczegóły na stronie dsz.zgora.pl 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją