Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Plon przyniosą, plon…

Ilustracja do informacji: Plon przyniosą, plon…
Mieszkańcy Kalska będą gospodarzami gminnych dożynek. Rolnicy i ich goście będą świętować zakończenie zbiorów już w najbliższą sobotę, 7 września, w Kalsku.

Zapraszamy mieszkańców na gminne dożynki, które odbędą się w sobotę, 7 września, na placu w Kalsku. Uroczystość rozpocznie msza święta w intencji rolników, która odprawiona zostanie o godz. 15.00 w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła. Podczas nabożeństwa poświęcone zostaną wieńce dożynkowe i chleb wypieczony z tegorocznego ziarna. Po jego zakończeniu rolnicy i ich goście przejdą korowodem na plac, gdzie o godz. 16.30 rozpocznie się dożynkowy ceremoniał.
 
Artystycznym akordem imprezy będą występy zespołów Pod Gruszą, Gold, Trans, Echo z Międzyrzecza, Echo ze Skwierzyny, Nietoperzanie, Kęszyczanki, Ale Babki oraz Artystycznych Form Ruchu, Międzyrzeckiego Chóru kameralnego i Chóru Piccolo.
Gry i zabawy dla dzieci prowadzić będą animatorzy z Dworca Tworca. W programie także turniej strzelecki o puchar burmistrza Remigiusza Lorenza oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
 
 
Mieszkańców zaprasza burmistrz Remigiusz Lorenz, sołectwo Kalsko i pracownicy Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.
 
Archiwalne zdjęcie z gminnych dożynek w Wyszanowie w 2018 r.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją