Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

W Międzyrzeczu rozpoczęło się Święto Brygady

Ilustracja do informacji: W Międzyrzeczu rozpoczęło się Święto Brygady
Capstrzyk przed bramą do jednostki wojskowej był pierwszą odsłoną Święta 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. W piątek przed ratuszem odbędzie się oficjalna uroczystość, a na zamku festyn.
 
Capstrzyk odbył się w czwartek wieczorem przy pomniku Żołnierzy Poległych na Misjach koło głównej bramy „siedemnastej”. Zgodnie z wojskowym ceremoniałem, po wciągnięciu flagi państwowej na masz odbył się apel poległych zakończony salwą honorową.
 
 
Żołnierze, przedstawiciele władz i instytucji mundurowych oddali hołd czterem żołnierzom 17. WBZ, którzy zginęli podczas misji w Afganistanie w 2011 r. Kwiaty przed pomnikiem złożyli m.in. zastępca dowódcy brygady płk Wojciech Ziółkowski, burmistrz Remigiusz Lorenz, starosta Agnieszka Olender, przedstawiciele instytucji mundurowych – policji, straży więziennej i leśnicy – oraz rodziny poległych żołnierzy.
 
Główne uroczystości odbędą się w piątek o godz. 12.30 przed ratuszem i połączone zostaną z pożegnaniem żołnierzy, którzy niebawem wyjadą na kolejną, piątą już misję do Rumunii. O godz. 15.00 na zamku rozpocznie się rodzinny festyn.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją