Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

W Międzyrzeczu odbędzie się gala „Lubuskiego Samarytanina”

Ilustracja do informacji: W Międzyrzeczu odbędzie się gala „Lubuskiego Samarytanina”
Podczas gali uhonorowani zostaną mieszkańcy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także stowarzyszenia i instytucje, które niosą pomoc chorym osobom. Wybierze ich kapituła kierowana przez diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia i chorych ks. Tomasza Duszczaka, który w czwartek przyjechał do Międzyrzecza i rozmawiał o szczegółach gali z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem i sekretarzem Urzędu Miejskiego Anną Sawką.
 
- Gala odbędzie się w lutym przyszłego roku w gościnnych progach Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Organizatorem gali Lubuski Samarytanin jest Diecezjalne Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia. Patronat nad prestiżową imprezą objął biskup diecezjalny ks. bp Tadeusz Lityński, który wręczy laureatom statuetki.
 
Nominacje przyjmowane będą do końca br. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: 1. Instytucje, placówki i stowarzyszenia 2. Pracownicy służby zdrowia 3. Wolontariat
 
Szczegóły na stronie dsz.zgora.pl 
 
- Chcemy uhonorować osoby i instytucje, które pomagają chorym oraz powinny być wzorem dla innych – mówi ks. Tomasz Duszczak.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją