Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Ponad 500 osób dostanie darmowe laptopy!

Ilustracja do informacji: Ponad 500 osób dostanie darmowe laptopy!
Rozpoczęło się przekazywanie mieszkańcom laptopów i tabletów, zakupionych przez Gminę Międzyrzecz w ramach programu „Cyfrowa Gmina – Granty PPGR”.  Do końca br. otrzyma je 527 osób! 
 
Laptopy i komputery są przekazywane uczniom, których rodzice, dziadkowie i najbliżsi krewni pracowali w dawnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, na ich zakup gmina otrzymała ponad 1 mln. 164 tys. zł!
 
- To bardzo wysoka kwota. Na ponad 1.600 uczestniczących w tym programie Gmin uplasowaliśmy się na bardzo wysokim 72 miejscu – podkreśla burmistrz.
 
Komputery z systemem operacyjnym Windows 11 wydawane są w bibliotece. Do końca roku otrzyma je 509 osób, a kolejne 18 dostanie tablety.  - Dotarła do nas już pierwsza z czterech dostaw, w związku z czym rozpoczęliśmy proces przekazywania urządzeń dla rodzin biorących udział w konkursie – mówi Katarzyna Szadkowska, kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego, odpowiedzialnego za realizację programu.
 
O dniu przekazania sprzętu pracownicy Urzędu Miejskiego informują wszystkich telefonicznie lub poprzez SMS. Laptopy wydawane są zgodnie z kolejnością podpisywania umów i stosownie do ilości posiadanego przez nas w danej chwili sprzętu.
 
Burmistrz podkreśla, że wcześnie gmina wypożyczyła uczniom 80 laptopów zakupionych w ramach programów „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła Plus”.  – Teraz jest ich jednak znacznie więcej i w dodatku są przekazywane na własność, a nie wypożyczane – dodaje R. Lorenz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją