Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Fontanna doczeka się liftingu

Ilustracja do informacji: Fontanna doczeka się liftingu
Modernizacja fontanny na rynku będzie ostatnią odsłoną kończącego się już programu rewitalizacji zieleni i miejsc rekreacji w naszym mieście.
 
 
Fontanna wybudowana została blisko 20 lat temu. Od kilku lat jest nieczynna, gdyż zatarły się tłoczące wodę urządzenia, a koszt ich remontu przekracza wartość całej budowli. Nieczynna i niezbyt estetyczna instalacja budzi kontrowersje wśród mieszkańców, którzy mają różne pomysły na zagospodarowanie tego miejsca; od wyburzenia  fontanny i wybudowania w jej miejscu nowej, po posadzenie tam choinki. Co na to władze?
 
– Rzeczywiście, fontanna nie jest żadną ozdobą, którą moglibyśmy się chwalić. Dlatego postanowiliśmy ją zmodernizować – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Modernizacja zostanie przeprowadzona w ramach kończącego się już programu rewitalizacji zieleni i miejsc rekreacji. Projekt zakłada, że obecny wodotrysk zastąpi fontanna posadzkowa (podobną wybudowano kilka lat temu koło ratusza w Skwierzynie). Takie instalacje są zazwyczaj montowane w centrach miast – na reprezentacyjnych skwerach i placach. Często pełnią rolę kurtyn wodnych. Mogą bowiem służyć jako tzw. "splash pad"- czyli pluskowiska dla dzieci, które mogą wbiegać między tryskające spod posadzki strumienie wody.
 
Podobną fontannę ratusz chciał wybudować na skwerze przy głównym skrzyżowaniu, w miejscu wyburzonych wiosną br. szaletów miejskich. Niestety, konserwator zabytków nie wyraził na to zgody.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją