Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

Strona główna

Rowerowy rajd dla chorego Wojtusia

Ilustracja do informacji: Rowerowy rajd dla chorego Wojtusia
Wielkopolanin Dariusz Wawrzyniak pokona na rowerze 850 km. dla dwuletniego Wojtusia z Międzyrzecza. Chce pomóc rodzicom chłopczyka, którzy zbierają pieniądze na operację jego chorej nóżki.

Wojtuś urodził się bez kości piszczelowej w prawej nóżce. Szansą na jej uratowanie jest kosztowna operacja w USA. W zbiórce pieniędzy jego rodzicom pomaga wiele osób. Także spoza Międzyrzecza. Jedną z nich jest prezes Stowarzyszenia Aktywnych Międzychodzian Dariusz Wawrzyniak, który przed kilkoma tygodniami zorganizował w Międzychodzie  charytatywną imprezę na rzecz Wojtusia. Teraz szykuje się do dobroczynnego rajdu rowerowego. Zamierza pokonać swoim jednośladem 850 km. wokół Wielkopolski.

- Zatrzymam się w kilku miejscowościach. Podczas spotkań z mieszkańcami i władzami będę im opowiadać o Wojtusiu oraz prosić ich o pomoc dla rodziców w zbieraniu pieniędzy na operację – opowiada Dariusz Wawrzyniak.
 
Wielkopolanin podzielił trasę na kilka odcinków o długości od 100 do 120 km. Sporo jeździ na rowerze, dlatego zapewnia, że pokonanie takiego dystansu nie powinno być dla niego większym problemem. Wystartuje 19 sierpnia o godz. 9.00 sprzed ratusza w Międzyrzeczu.
 
– Zachęcam mieszkańców do startu razem ze mną. Niech przejadą choćby do rogatek miasta. Pokażmy wszystkim, że jesteśmy z Wojtusiem  - mówi.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją