Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Dr Jan Krajniak doceniony za zasługi dla gminy

Ilustracja do informacji: Dr Jan Krajniak doceniony za zasługi dla gminy
Naukowiec, przyrodnik, pedagog i popularyzator walorów turystyczno-krajobrazowych Ziemi Międzyrzeckiej dr Jan Krajniak otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Międzyrzecz”.

Wręczenie wyróżnienia dla dra Jana Krajniaka odbyło się podczas wtorkowej sesji rady miejskiej. Laudację na jego temat wygłosiła przewodnicząca rady Katarzyna Budych. Zaznaczała, że choć Jan Krajniak jest doktorem, dla niej zawsze będzie profesorem, gdyż jest jego byłą uczennicą. Podkreślała jego działalność społeczną, pedagogiczną i naukową oraz liczne zasługi dla miasta i lokalnej społeczności.  

List gratulacyjny, kwiaty i ryngraf wręczył bohaterowi uroczystości burmistrz Remigiusz Lorenz. Gratulował mu także Jan Kijak, który wystąpił do rady miejskiej z wnioskiem o nadanie naukowcowi prestiżowego tytułu. Kolejny bukiet kwiatów dr Jan Krajniak otrzymał od nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego Moniki Kręciszewskiej i przewodniczącego szkolnego samorządu Jakuba Kusza.
 
Artystycznym akordem uroczystości był koncert w wykonaniu Ewy i Wojciecha Witkowskich.
 
 
Dr Jan Krajniak w latach 1954-1994 pracował jako nauczyciel geografii w Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu. W latach 1964-1972 był prezesem oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej. Prowadził i nadal prowadzi badania naukowe na temat krajobrazu i hydrologii okolic Międzyrzecza. Jest autorem wielu naukowych publikacji na ten temat. Jego dziełem jest także monografia LO, wydana z okazji 50-lecia szkoły.

W uzasadnieniu uchwały rady miejskiej w sprawie nadania dr Janowi Krajniakowi wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Międzyrzecz” radni podkreślają jego liczne osiągnięcia w popularyzacji wiedzy o gminie i Ziemi Lubuskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją