Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

30-09-2020

Ankieta dotycząca zmian sytuacji ludności w czasie pandemii.

Ilustracja do informacji: Ankieta dotycząca zmian sytuacji ludności w czasie pandemii.
Jak ważne jest monitorowanie sytuacji społecznej i ekonomicznej ludności zdajemy sobie sprawę wszyscy. Również my pracownicy naukowi szukamy odpowiedzi na pytanie, co działo się w Państwa rodzinach przez ostatnie dwa miesiące. Czy macie poczucie zmian? Czy też uważacie, że nic się nie stało? Chcielibyśmy się tego dowiedzieć od Was zadając kilka pytań.
 
Jeśli chcecie Państwo wesprzeć nas, poświęcić chwilę i wypełnić ankietę, będziemy zobowiązani. Ankieta zajmuje od 4-7 minut. I jest ANONIMOWA!
 
Ankieta jest prowadzona wspólnie z CDR w Brwinowie i KSOW.
 
 
25-09-2020

Uwaga! Oszuści podszywają się pod Urząd Miejski i próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga! Oszuści podszywają się pod Urząd Miejski i próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców
Ostrzegamy przed oszustami, którzy wysyłają mieszkańcom SMSy z informacjami o rzekomych zaległościach w opłatach za śmieci i podają numer konta, na które mają przelać należność. Podszywają się przy tym pod Urząd Gminy.
 

To próba wyłudzenia pieniędzy! Prosimy nie przelewać pieniędzy na podane konto (przypominamy, że mieszkańcy mają indywidualne numery rachunków)
 
Podkreślamy, że Gmina nie wysyła mieszkańcom SMSów z wezwaniami do uregulowania jakichkolwiek opłat!
 
O spawie poinformowaliśmy już policję. Liczymy, że oszuści zostaną ustaleni i surowo rozliczeni przez sąd.
28-09-2020

Dziękujemy Pani Alicjo za ponad 40 lat pracy w ratuszu!

Ilustracja do informacji: Dziękujemy Pani Alicjo za ponad 40 lat pracy w ratuszu!
Po ponad 40 latach pracy w Urzędzie Miejskim Pani Alicja Sulej przeszła na zasłużoną emeryturę. Za cztery dekady sumiennej, wzorowej pracy na rzecz mieszkańców podziękował jej burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Pani Alicja zajmowała się w UM zarządzaniem kryzysowym i sprawami bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Pracę w ratuszu rozpoczęła w 1980 r, czyli dziesięć lat przed reformą samorządu terytorialnego. – Miałam wtedy warkocze, a miastem rządzili naczelnicy, a nie burmistrzowie – wspominała.
 
Pożegnanie odchodzącej na emeryturę urzędniczki odbyło się w gabinecie burmistrza Remigiusza Lorenza. – Była pani wzorem dla innych. Obowiązkowa, sumienna i bardzo pracowita. Będzie nam pani bardzo brakować – zaznaczał burmistrz wręczając A. Sulej wiązankę kwiatów i upominki.
 
Do życzeń przyłączyła się kadrowa UM Irena Kiersztan. Zaznaczała, że w powojennej historii miasta A. Sulej jest jedyną urzędniczką z tak długim stażem pracy w ratuszu.
28-09-2020

Zawodniczka klubu „Korona” Aleksandra Waroch Mistrzynią Polski!

Ilustracja do informacji: Zawodniczka klubu „Korona” Aleksandra Waroch Mistrzynią Polski!
Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Korona” z Kaławy Aleksandra Waroch obroniła tytuł Mistrzyni Polski w sumo.
 
 
W dniach 5 i 6 września w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sumo seniorów i młodzieżowców w kategoriach U 21 , U 23. Zawodniczka UKS Korona, działającego w Szkole Podstawowej w Kaławie pod Międzyrzeczem, A. Waroch zdobyła w sumie aż cztery medale:  dwa brązowe, jeden srebrny i jeden złoty. W grupie seniorek ponownie została Mistrzynią Polski!
 
Ola jest najbardziej utytułowaną zawodniczką „Korony”. Na koncie ma wiele sportowych sukcesów. M.in. indywidualne tytuły wicemistrzyni i mistrzyni Polski oraz wicemistrzyni i mistrzyni Europy. Jej trenerem jest Krzysztof Idzikowski.
 
Gratulujemy zawodniczce i jej szkoleniowcowi!
28-09-2020

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta Stowarzyszenia Amazonek w Międzyrzeczu, na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia pt. Pomoc rehabilitacyjna dla amazonek..
 
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz. U. z 2020 r., poz. 1057) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego uznając celowość realizacji tego zadania, może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 
Zgodnie z art. 19a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 742 69 68, lub pocztą elektroniczną e-mail.
 
25-09-2020

Ogłoszenie o przetargu

Ilustracja do informacji:  Ogłoszenie o przetargu
Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na nieruchomości gminne  w Międzyrzeczu.
 
 
Gmina wystawiła na przetarg dziewięć nieruchomości.
 
 
25-09-2020

Uwaga: Ważna informacja dla rolników!

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważna informacja dla rolników!
Lubuski Urząd Wojewódzki  w Gorzowie Wlkp. Informuje zgodnie z komunikatem umieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że uległ przedłużeniu do dnia 15 października 2020 r. termin składania za pomocą aplikacji publicznej wniosku o szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym spowodowanych wystąpieniem suszy.
 
Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi   
 
25-09-2020

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta  Fundacji Inicjatyw Społecznych „Między” z Międzyrzecza na  realizację zadania publicznego obejmującego działania na rzecz osób w wieku emerytalnym pn. „Pół żartem, pół serio – edycja 3” – zajęcia dla seniorów.
 
 
Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm. ) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w  art.  3  ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 
Zgodnie z art. 19a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
 
Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 7426941 lub pocztą elektroniczną e-mail
 
 
24-09-2020

Międzyrzecz inwestuje w kolejną drogę

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz inwestuje w kolejną drogę
Gładka jak stół nawierzchnia z kostki, a do tego lampy, chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa – tak za kilkanaście miesięcy ma wyglądać ulica Długa. Dziś w ratuszu podpisano umowę na budowę ulicy. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że jej pierwszy odcinek będzie też łącznikiem między ul. Poznańską i planowaną przez władze wschodnia obwodnicą miasta.
 

          Ulica Długa łączy Poznańską z ul. Leśną w Obrzycach. W ostatnich latach powstały przy niej bloki wielorodzinne, a na sąsiadującym z nią osiedlu Nad Obrą jak grzyby po deszczy wyrastają kolejne domki jednorodzinne. Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał dziś umowę na budowę nowej drogi. Swój autograf pod  tym dokumentem złożyła też Małgorzata Winnicka z międzyrzeckiej firmy Brubet, która wygrała przetarg na realizację tej jakże ważnej inwestycji.

          - Droga o długości blisko 1,5 kilometra zostanie utwardzona i wyłożoną kostką. Projekt zakłada też wybudowanie oświetlenia, chodnika, parkingów i ścieżki rowerowej – zapowiada burmistrz.
 
           Inwestycja ma być zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca sam ma przygotować projekt i wystąpić i niezbędne pozwolenia. Firma Brubet to znana marka. Wybudowała już wiele dróg w Międzyrzeczu i w naszym powiecie. Gmina zapłaci jej 4 mln. 975 tys. zł.
 
          – Z własnego budżetu wydamy jednak tylko połowę tej kwoty – zaznacza Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału  Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu. – Na budowę tej drogi dostaliśmy bowiem aż 2 mln. 754 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych. To kolejna rządowa dotacja na remonty dróg w naszym mieście i gminie. Wcześniej dzięki finansowemu wsparciu z Warszawy wybudowaliśmy drogę w Kaławie, obecnie zaś kończymy już budowę dróg na os. Nad Obrą.
 
           Burmistrz podkreśla, że pierwszy odcinek Długiej będzie pełnił rolę drogi dojazdowej do planowanego przez władze gminy nowego mostu na Obrze i pierwszego etapu wschodniej obwodnicy miasta. – To będzie epokowa inwestycja dla całego miasta – dodaje.
 
          Budowa ul Długiej będzie kolejnym etapem prac drogowych, które dobiegają końca na os. Nad Obrą. – Prace mają się zakończyć 30 listopada przyszłego roku – zapowiada R. Lorenz.
 
          Burmistrz zaznacza, że tylko w tym roku gmina rozpoczęła, kończy i zrealizowała już , kilkadziesiąt różnych inwestycji. Najważniejsze w nich to budowa żłobka w Międzyrzeczu, budowa nowej siedziby dla Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie oraz dobiegający już końca program rewitalizacji zieleni i miejsc rekreacji, dzięki któremu miasto zamienia się w kwitnący ogród. – Wszystkie te inwestycje mają kolosalny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Mimo pandemii koronawirusa, nie zwalniamy tempa i przymierzamy się do kolejnych zadań – podkreśla samorządowiec.
24-09-2020

Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej"

Ilustracja do informacji: Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej"
Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon (https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór muzyczny lub literacki.
 
Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów. Wielki finał odbędzie się 24.10.2020 w stolicy humoru, czyli Wąchocku!
 
Zapraszamy do wzięcia udziału.

Prace nadsyłać można w jednej z kategorii
PIOSENKA
WIERSZ
LEGENDA/ OPOWIEŚĆ/ DOWCIP

Do dnia 20.10.2020 na naszej grupie:
https://www.facebook.com/groups/mamplon

Więcej informacji na stronie:
https://mamplon.pl/blog/2020/09/14/uwaga-konkurs/
1 2 3 4 5 6 ... 212