Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Jarmark Mikołajkowy 2021

01-12-2021

Jarmark będzie, ale w nieco zmienionej formule

Ilustracja do informacji: Jarmark będzie, ale w nieco zmienionej formule
Z uwagi na wprowadzone od 1 grudnia obostrzenia sanitarno-epidemiczne, planowany na 4 i 5 grudnia Jarmark Mikołajkowy  zostanie podzielony na dwie części - handlową i artystyczną. Pierwsza z nich odbędzie się na rynku, druga zaś w niedzielne popołudnie w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Mimo tych zmian, życzymy mieszkańcom udanej zabawy!
 
 
Wprowadzone przez rząd restrykcje będą obowiązywać do 17 grudnia i mają powstrzymać czwartą falę pandemii koronawirusa COVID 19.  Z związku z tymi obostrzeniami – kierując się dobrem i zdrowiem mieszkańców – musieliśmy nieco zmienić formułę tradycyjnego Jarmarku Mikołajkowego, który odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (4 i 5 grudnia) w naszym mieście. Część handlowa jarmarku, czyli stoiska gastronomiczne i z ozdobami świątecznymi, odbędzie się na rynku wokół ratusza, tak jak wcześniej planowaliśmy i informowaliśmy. Zaostrzenie przepisów spowodowało jednak, że zostaliśmy zmuszeni przenieść spektakl teatralny na niedzielne popołudnie do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.
 
Stoiska z ozdobami świątecznymi – przygotowane m.in. przez uczniów międzyrzeckich szkół, rękodzielników – oraz z wigilijnymi przysmakami i napojami będą czynne na rynku w sobotę od godz. 11.00 do 20.00 oraz w niedzielę także od godz. 11.00 do 20.00.
Jarmark obędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarno-epidemicznym. Prosimy uczestników o założenie maseczek ochronnych oraz zachowanie dystansu społecznego – odległości co najmniej 1,5 m. do drugiej osoby. Zapominalscy będą mogli korzystać z rękawiczek i maseczek ochronnych przygotowanych przez gminę.
 
W ratuszu odbędzie planowany wcześniej Turniej Szachowy ( w sobotę, 4 grudnia, o godz. 11.00 w Sali Narad) oraz Rodzinna Gra Miejska z Tabletami (w niedzielę, 5 grudnia, o godz. 14.00 w Sali Ślubów).
 
Spektakl teatralny „Dieta Świętego Mikołaja” odbędzie się w niedzielę, 5 listopada, w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.
Niestety, z niezależnych od nas przyczyn musieliśmy zrezygnować z kilku planowanych wcześniej wydarzeń artystycznych. Informujemy jednocześnie, że już od czwartku, 2 grudnia, od godz. 20.00 do poniedziałku  6 stycznia do godz. 14.00 wyłączone zostaną z ruchu otaczające ratusz ulice Wesoła, Rynek i Lipowa. Przepraszamy za utrudnienia!
 
Gorąco wierzymy, że mimo spowodowanych przez pandemię zmian i ograniczeń uczestnicy  Jarmarku Mikołajkowego  poczują magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i życzymy udanej zabawy! Liczymy przy tym, że kolejne miejskie imprezy plenerowe odbędą się już bez żadnych obostrzeń i będziemy mogli wspólnie świętować zwycięstwo w walce z pandemią koronawirusa.
09-11-2021

Jarmark Mikołajkowy 2021

Ilustracja do informacji: Jarmark Mikołajkowy 2021
Zarządzenie Burmistrza Międzyrzecza w sprawie regulaminu Jarmarku Mikołajkowego 2021.
 
 
Zarządzenie Nr 132 /2021  Burmistrza Międzyrzecza z dnia 5 listopada 2021 r. w sprawie ustanowienia Regulaminu Jarmarku Mikołajkowego 2021
 
Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U.
z 2021 r. poz. 1372 ze zm.)  zarządza się co następuje:
 
§1.
Przyjęty zostaje Regulamin Jarmarku Mikołajkowego 2021, stanowiący załącznik
do niniejszego zarządzenia.
§ 2.
Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
§3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.