Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Aktualności

12-03-2020

Koronawirus: Ważna informacja Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Ważna informacja Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury
W związku z zagrożeniem koronawirusem do 25 marca zamknięto kino oraz bibliotekę i jej file. Planowane na 21 marca urodzinowe koncerty zespołu Gold przeniesione zostały na 16 czerwca.
 
 
Szczegóły na plakacie
12-03-2020

Apel do Mieszkańców o rejestrowanie się w Systemie Powiadamiania SMS Ratusz

Ilustracja do informacji: Apel do Mieszkańców o rejestrowanie się w Systemie Powiadamiania SMS Ratusz
Zachęcamy Mieszkańców do rejestrowania się systemie powiadamiania SMS Ratusz.
 
Po zarejestrowaniu się w Systemie Powiadamiania Ratusz SMS będziecie Państwo otrzymywać SMS z ważnymi informacjami i komunikatami. Np. zaproszeniami na miejskie imprezy, ale także ostrzeżeniami – m.in. przed silnym wiatrem. Będziecie na bieżąco informowani o ważnych sprawach i wydarzeniach. Ma to ogromne znaczenie np. w obecnej sytuacji zagrożenia wystąpienia koronawirusa w naszej gminie.
 
Jak się zarejestrować? Wystarczy wejść na stronę internetowa gminy (www.miedzyrzecz.pl) i kliknąć w zakładkę „SMS Ratusz”, a następnie podać swój adres email i numer telefonu.
 
12-03-2020

Koronawirus: Komunikat Burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat Burmistrza Międzyrzecza
W związku z ryzykiem zarażenia wirusem  COVID-19 decyzją Burmistrza Międzyrzecza kasy Urzędu Miejskiego nie będą przyjmować płatności w formie gotówkowej do odwołania. Płatności można dokonywać jedynie w formie bezgotówkowej.
 
 
Zalecam, aby wpłat dokonywać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, na rachunki bankowe wskazane w posiadanych dokumentach lub umieszczonych na stronie internetowej urzędu.
           
Osoby zobowiązane do płacenia podatków na rzecz gminy, a które nie posiadają konta bankowego i nie są w stanie dokonać płatności podatku drogą elektroniczną, mogą się wstrzymać od tej czynności do czasu odwołania tej decyzji przez Burmistrza Międzyrzecza.
Podatek będzie można zapłacić w dogodnym terminie, po ustaniu zagrożenia epidemią, a w stosunku do takich osób, burmistrz zgodnie z uprawnieniami, umorzy odsetki od niezapłaconego podatku.
           
Działanie to ma charakter profilaktyczny, mający na celu ochronę przed zarażeniem  koronawirusem COVID – 19 szczególnie osób starszych będących w najwyższej grupie ryzyka zachorowaniem. Po ustaniu zagrożenia epidemią, a w stosunku do takich osób, burmistrz zgodnie z uprawnieniami, umorzy odsetki od niezapłaconego podatku.
12-03-2020

Koronawirus: Komunikat Wojewody Lubuskiego do uczniów i studentów

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat Wojewody Lubuskiego do uczniów i studentów
 
Drodzy uczniowie i studenci!: Przerwa w funkcjonowaniu żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni wyższych to bardzo ważne, profilaktyczne działanie. Proszę, aby odpowiedzialnie podejść do tej sytuacji.
 
 
Opanowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa to priorytetowe zadanie dla nas wszystkich. Wy także  macie na to bezpośredni wpływ, dlatego apeluję, by ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnego minimum.
 
12-03-2020

Koronawirus: Informacja w sprawie zawieszenia zajęć w placówek oświatowych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Informacja w sprawie zawieszenia zajęć w placówek oświatowych
Informacja Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: Wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach: 12.03.2020 - 25.03.2020.
 
 
12-03-2020

Zagrożenie koronawirusem: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Ilustracja do informacji: Zagrożenie koronawirusem: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów
Informacja GIS dla seniorów pod znajdującym się poniżej linkiem:
 
 
12-03-2020

Zagrożenie wystąpienia koronowirusa: Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Ilustracja do informacji: Zagrożenie wystąpienia koronowirusa: Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Pod poniższym linkiem zamieszczamy informację komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka - klubu dziecięcego - przedszkola – szkoły?
 
 
 
12-03-2020

Uwaga: Ważna informacja związana z możliwością wystąpienia zagrożenia koronawirusem

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważna informacja związana z możliwością wystąpienia zagrożenia koronawirusem
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak nakazał rozszerzyć wykaz podmiotów, które od czwartku, 12 marca, mają być zamknięte:
 
 
- Placówki wsparcia dziennego
- Centra integracji społecznej
- Kluby integracji społecznej
- Dzienne domy i kluby seniora
- Środowiskowe domy samopomocy
- Warsztaty Terapii Zajęciowej
 
11-03-2020

Posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa

Ilustracja do informacji: Posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa
Trwa nadzwyczajne posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa. Prosimy o przestrzeganie postanowień i poważne podejście do problemu.
 
 
10-03-2020

Spotkanie w sprawie zagrożenia wystąpieniem koronawirusa

Ilustracja do informacji: Spotkanie w sprawie zagrożenia wystąpieniem koronawirusa
Z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza w ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie procedur i działań, które powinny być wdrożone w podlegających gminie instytucjach w przypadku wystąpienia, lub podejrzenia wystąpienia koronawirusa.
 
W spotkaniu wzięli udział urzędnicy oraz prezesi, dyrektorzy i kierownicy przedszkoli, szkół, spółek i tzw. zakładów budżetowych, podlegających władzom gminy. Prowadził je dr Jarosław Marcela – Powiatowy Inspektor Sanitarny, który m.in. podziękował władzom gminy i dyrekcji Przedszkola nr 1 z Grupami Żłobkowymi „Pod Jarzębinką” za błyskawiczną i właściwą reakcję na informacje o możliwości zakażenia koronawirusem dzieci uczęszczających do tej placówki.

- Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Podczas spotkania omawialiśmy procedury i działania, które powinny być wdrożone w podlegających gminie instytucjach w przypadku wystąpienia koronawirusa, lub zagrożenia jego wystąpienia. Jego termin wyznaczyliśmy kilka dni przed wydarzeniami z ostatnich dni – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.