Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Nasi żołnierze wylatują na Bałkany

Ilustracja do informacji: Nasi żołnierze wylatują na Bałkany
Kolejna grupa żołnierzy międzyrzeckiej brygady odlatuje na misję do Rumunii. W ich pożegnaniu uczestniczył m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Od kilku lat żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczestniczą w trwających pół roku misjach szkoleniowych w Rumunii. Do wylotu na Bałkany szykuje się kolejna zmiana. Trzonem XI Polskiego Kontyngentu Wojskowego Rumunia będzie 230 żołnierzy „siedemnastej”, wspieranych przez specjalistów z innych jednostek. Jego dowódcą jest mjr Adam Gąbiński.
 
Pożegnanie „misjonarzy” odbyło się 4 sierpnia na placu apelowym jednostki w Wędrzynie. Żołnierskiego szczęścia życzył im burmistrz Remigiusz Lorenz, który w liście gratulacyjnym podziękował dowódcy 17. WBZ gen. bryg. Dariuszowi Kosowskiemu za współpracę jednostki ze środowiskiem cywilnym.
 
- Życzę Wam również, żeby trwająca pół roku misja upłynęła jak najszybciej, a szczęśliwy powrót do Ojczyzny wraz z szacunkiem mieszkańców i uznaniem przełożonych,
był rekompensatą za rozłąkę z bliskimi – życzył żołnierzom.  
 
Nasi żołnierze przez najbliższe pół roku będą się szkolić razem z Rumunami oraz z żołnierzami innych państw NATO – m.in. z Amerykanami, którzy stacjonują na Bałkanach w ramach wzmacniania południowo-wschodniej flanki Sojuszu. Niebawem do Międzyrzecza wrócą ich poprzednicy, którzy tworzyli X zmianę PKW Rumunia. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją