Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Punkt Informacji Turystycznej już działa

Ilustracja do informacji: Punkt Informacji Turystycznej już działa
W biurze PTTK otwarto sezonowy Punkt Informacji Turystycznej. Mieszkańcy i nasi goście mogą tam uzyskać informacje o największych atrakcjach Ziemi Międzyrzeckiej oraz zakupić rozmaite gadżety – od kubków po pocztówki i magnesy.

Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w biurze Oddziału Ziemi Międzyrzeckiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które mieści się w kamienicy na rogu rynku i ul. Lipowej (w pobliżu fontanny). Podobnie jak w poprzednich latach, otwarty został dzięki finansowemu wsparciu gminy.

- Działamy przez siedem dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli włącznie, w godzinach od 9.00 do 17.00.  Zapraszamy i turystów i mieszkańców - zaprasza Mateusz Mikołajczak z PTTK.
 
Turyści mogą tam uzyskać informacje na temat największych atrakcji Ziemi Międzyrzeckiej. – Największym zainteresowaniem cieszą się bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i muzeum fortyfikacji w Pniewie, zamek w Międzyrzeczu, spływy kajakowe, a w ostatnich latach prawdziwą furorę robi kolejka ogrodowa w Nietoperku – informuje M. Mikołajczak.
 
Dużym zainteresowaniem turystów i mieszkańców cieszą się materiały promocyjne. Np. kubki z herbem miasta, magnesy, widokówki i mapy. - Punkt będzie czynny do 18 września – dodaje M. Mikołajczak.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją