Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Burmistrz Remigiusz Lorenz na zjeździe wojewódzkim OSP

Ilustracja do informacji: Burmistrz Remigiusz Lorenz na zjeździe wojewódzkim OSP
W Zielonej Górze odbył się wojewódzki zjazd OSP. Jednym z delegatów był burmistrz Remigiusz Lorenz, który jest prezesem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Międzyrzecz oraz zasiada w prezydium władz powiatowych OSP.
 
 
Samorządowiec podkreśla, że OSP jest największym stowarzyszeniem działającym na terenach wiejskich. Strażacy nie tylko ratują życie i mienie ofiar wypadków drogowych, pożarów i innych tragicznych zdarzeń, ale bardzo aktywnie uczestniczą w życiu społecznym w swoich miejscowościach i rozmaitych wydarzeniach organizowanych w naszej gminie.
 
- Serdecznie im za to dziękuję oraz zapewniam o swoim wsparciu dla jednostek OSP. Przykładem niech będzie przyjęty przez Radę Miejską mój projekt odnowienia strażackiej floty. Każdego roku będziemy zabezpieczać w budżecie pieniądze na zakup nowego pojazdu i jeśli tylko dostaniemy dotację, trafi on do kolejnej jednostki. Na początku ub.r. nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dostali ochotnicy z Bukowca, a w tym roku następny pojazd dotrze do Wyszanowa – zapowiada burmistrz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją