Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Rusza akcja roznoszenia decyzji podatkowych na 2021 rok

Ilustracja do informacji: Rusza akcja roznoszenia decyzji podatkowych na 2021 rok
 
Sołtysi, pracownicy Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu oraz operator pocztowy rozpoczęli doręczanie decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na rok 2021.
 
Dla bezpieczeństwa swojego i mieszkańców urzędnicy będą wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki lub przyłbice, preparaty do dezynfekcji rąk.
 
Odbiór decyzji trzeba potwierdzić podpisem, stąd też prosimy mieszkańców o przygotowanie własnych długopisów.
W przypadku współwłasności nieruchomości taką samą decyzję otrzyma  każdy ze współwłaścicieli, w tym np. osobno mąż i żona. W takiej sytuacji  należy dokonywać jednej płatności.
Od roku 2021 płatność powinna być dokonywana na indywidualny rachunek bankowy wskazany w decyzji.
 
UWAGA
 
Od roku 2021 ulega również zmianie sposób podpisu decyzji wymiarowych podatku od nieruchomości, rolnego oraz leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego. Na decyzjach tych widnieje mechanicznie odtworzony podpis osoby upoważnionej do jej wydania.
 
Zgodnie z art. 210 § 1a Ordynacji podatkowej decyzja w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego, sporządzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, może zamiast podpisu własnoręcznego osoby upoważnionej do jej wydania, zawierać podpis mechanicznie odtwarzany tej osoby lub nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją