Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

Strona główna

Gratulacje za wielkie serca

Ilustracja do informacji: Gratulacje za wielkie serca
Od 30 lat Ośrodek Pomocy Społecznej wspiera potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Okazją do podsumowania działalności, a także do złożenia gratulacji byłym i obecnym pracownikom było spotkanie, zorganizowane z okazji okrągłego jubileuszu placówki.
 
 
Ośrodek powstał utworzony został 2 maja 1990 r. Początkowo miał swoją siedzibę w kamienicy przy ul. Staszica, od kilkunastu lat mieści się w budynku przy ul. Wojska Polskiego. W ciągu 30 lat zmienił się także zakres jego działalności. Pracownikom przybywa wciąż zadań, ale – jak zaznacza dyrektorka placówki Maria Górna – doskonale sobie radzą z wszystkimi wyzwaniami. Okazją do złożenia im podziękowań i gratulacji za ofiarną pracę było spotkanie, zorganizowane ostatnio w restauracji Tequila z okazji Perłowych Godów placówki.
 
W imieniu burmistrza Remigiusza Lorenza gratulacje dyrektorce i pracownikom złożył jego zastępca Tomasz Markiewicz.
 
- Serdecznie Państwu dziękuję za zaangażowanie i trudną pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy. Szczególnie gorące gratulacje składam Pani Dyrektor Marii Górnej, która w ciągu ostatnich pięciu lat pracy na tym stanowisku dała się poznać jako doskonały menadżer, ale przede wszystkim jako osoba o wielkim sercu, która chętnie i z ogromnym taktem wspiera potrzebujących z naszej gminy. Praca socjalna to wielka odpowiedzialność, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Ludzi takich jak Wy – mówił.
 
Życzenia złożyli pracownikom także przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych i przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Grzegorz Skrzek. Obsypali wręcz M. Górną komplementami, kwiatami i razem z T. Markiewiczem wręczyli jej okolicznościowy ryngraf.
 
Do gratulacji dołączyła się także obecna na uroczystości skarbnik gminy Kamila Anioł-Szymańska. W spotkaniu wzięło udział około 40 byłych i obecnych pracowników OPS. M.in. wieloletnia dyrektorka ośrodka Halina Skrzydło. O ich dobry nastrój zadbał wodzirej i DJ z Pszczewa Eugeniusz Górny.  
 
Obecnie z rozmaitych świadczeń OPS korzysta około 2 tys. rodzin z naszej gminy. Znaczenie placówki podkreślał burmistrz w liście gratulacyjnym dla M. Górnej.
 
- Państwa wysiłek i zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka budzą szacunek i podziw, ale nade wszystko wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców gminy Międzyrzecz. Każdego dnia troskliwie i ofiarnie pochylacie się Państwo nad ludzkimi dramatami, niosąc ulgę potrzebującym i dając im nadzieję na lepsze jutro. Życzę Wam, aby dotychczasowe osiągnięcia były dla Państwa inspiracją do dalszych działań, a słowa wdzięczności za ofiarowaną pomoc i wsparcie motywowały Was do pokonywania trudów codziennej pracy, której celem jest dobro drugiego człowieka – napisał R. Lorenz.

Zobacz, czym Międzyrzecz kusi turystów

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją